Trwa ładowanie...
djbzj0n

Warszawa/ Rozpoczęła się 19. Światowa Konferencja Gospodarcza Polonii

W sobotę w Warszawie rozpoczęła się 19. Światowa Konferencja Gospodarcza Polonii. Będą na niej poruszane tematy dotyczące życia gospodarczego i nowoczesnych firm prowadzonych przez Polonię na świecie.

Share
djbzj0n

Jak wskazuje organizator Fundacja Polonia, Konferencje Gospodarcze Polonii stwarzają warunki do nawiązywania kontaktów biznesowych między przedstawicielami dużych, średnich i małych przedsiębiorstw. Służą konsolidacji środowiska biznesu, umożliwiają wymianę wiedzy i doświadczeń.

Obecny na konferencji szef sejmowej komisji skarbu, polityk PiS Marek Suski mówił o "zmianie jakościowej podejścia państwa do polityki gospodarczej", jakim jest Plan na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju wicepremiera Mateusza Morawieckiego.

Jak wskazywał Suski jest to "zbiór potrzebnych zmian dla przyśpieszenia, odbudowy i uruchomienia polskiej gospodarki w wielu sektorach z nastawieniem na reindustrializację".

Suski powiedział, że dotychczasowe doświadczenia udowadniają, że "polityka gospodarcza kraju, jeżeli jest polityką czynną, czyli taką, że państwo bierze na siebie część obowiązków wyznaczania ich kierunków realizacji, jest polityką prorozwojową. "To się sprawdziło w naszym kraju. Taka polityka jest prowadzona przez wiele państw na świecie, choćby przez Niemcy, i jest skuteczna" - podkreślił.

djbzj0n

Suski zaznaczył, że tzw. Plan Morawieckiego to jest zmiana polityki, w której państwo ma być czynne i polityka gospodarcza ma być stymulowana przez państwo. "Mamy w tym planie rozwój transportu, sieci drogowych, kolejowych, mostów, przemysłu samochodowego, kolejowego i lotniczego" - wskazał.

Przypomniał, że programami wchodzącymi w skład Planu na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju są m.in. realizowane już Rodzina 500+, płaca minimalna, minimalna stawka godzinowa. "To są działania podjęte już przez nasz rząd w ramach odbudowy polskiej Gospodarki. To są działania, które mają wyrównać szanse, poziom życia i rozwój regionalny" - dodał.

"Chcemy stworzyć szansę Polskim obywatelom stawiając na rozwój, na innowacyjność gospodarki, na to żeby Polacy mogli budować rozwój gospodarczy" - wyjaśnił Suski.

Prezes zarządu Fundacji Polonia Zbigniew Olszewski również odniósł się do zmian gospodarczych, które w ostatnim czasie miały miejsce w Polsce. Jego zdaniem zaproponowany przez wicepremiera Mateusza Morawieckiego Plan na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju "to zasadniczy zwrot" w gospodarce Polski.

Uczestnicy konferencji przybyli z wielu krajów, m.in. Belgii, Kanady, Kuwejtu, Danii; reprezentowani są przedsiębiorcy polonijni i krajowi, przedstawiciele władz naczelnych i samorządowych, znane postacie życia gospodarczego, reprezentanci izb gospodarczych.

W sobotę w Warszawie odbywa się pierwsza część konferencji. 2 i 3 października będzie ona kontynuowana w regionie warmińsko-mazurskim.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
djbzj0n

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djbzj0n
djbzj0n