Trwa ładowanie...
dcthnze
dcthnze

Warsztaty związane z tematyką CSR na zakończenie IV Kongresu Relacji Inwestorskich SEG

13.06. Warszawa (PAP) - Kilkanaście warsztatów tematycznych przybliżających zagadnienia społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) zakończyło w środę IV Kongres Relacji...
Share
dcthnze

13.06. Warszawa (PAP) - Kilkanaście warsztatów tematycznych przybliżających zagadnienia społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) zakończyło w środę IV Kongres Relacji Inwestorskich Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych. Tegoroczny dwudniowy Kongres dotyczył wpływu czynników pozafinansowych na wartość spółki, głównie w ramach działań CSR. W trakcie Kongresu zostały wręczone nagrody dla spółek z najlepszymi stronami internetowymi IR w ramach V edycji Konkursu Złota Strona Emitenta.

Uczestnicy warsztatów tematycznych zapoznali się z zagadnieniami: Corporate website: why your CEO will soon call you up!; Obieg informacji w Internecie a komunikacja korporacyjna spółki giełdowej; WWW.GPWInfoStrefa.pl - zaprezentuj spółkę w nowej odsłonie portalu; Dialog społeczny jako interakcja biznesu z otoczeniem na przykładzie procesu dialogu w Grupie TP; Raportowanie społeczne w kontekście zarządzania w organizacji jako proces podnoszący jakość informacji prezentowanych interesariuszom, na przykładzie raportowania w Grupie TP; Sztuka budowania relacji z inwestorami; Jak nie udzielać wywiadów - sztuka zachowania się przed kamerą; Raport roczny jako narzędzie efektywnej komunikacji spółki giełdowej; RESPECT Index w praktyce. Jak zostać spółką giełdową odpowiedzialną społecznie?; Konkurs Złota Strona Emitenta jako badanie jakości stron internetowych na polskim rynku kapitałowym; Praktyczne aspekty raportowania CSR w kontekście relacji inwestorskich; Skuteczne wdrażania kodeksu postępowania (etycznego) w
spółce; Analiza ESG spółek w Polsce. Wartość danych pozafinansowych w wycenie spółki; Relacje inwestorskie z inwestorami indywidualnymi; Informacja cenotwórcza - o czym należy informować rynek?.

Pierwszego dnia KRI odbyły się dwie dyskusje panelowe poświęcone zagadnieniom społecznej odpowiedzialności biznesu. Pierwsza sesja dotyczyła CSR jako elementu strategii firmy, druga - wpływu dobrej komunikacji CSR na wartość spółki.

dcthnze

W trakcie Kongresu zostały ogłoszone wyniki tegorocznej V edycji Konkursu Złota Strona Emitenta organizowanego przez SEG wraz z raportem podsumowującym kolejne etapy Konkursu.

Pierwsze miejsce wśród największych spółek polskiego rynku kapitałowego - z indeksów WIG20 i WIG40 - zajęła Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. Comarch zwyciężył w kategorii spółek z sWIG80, Energomontaż-Południe w kategorii spółek notowanych na GPW, a nie należących do powyższych indeksów, EGB Investments w kategorii spółek notowanych na NewConnect, a Kulczyk Holding wśród spółek zagranicznych notowanych na GPW, w tym na NewConnect.

Nagroda specjalna ministra Skarbu Państwa za najlepszą komunikację z inwestorami indywidualnymi przypadła spółce Energomontaż-Południe, a PKN ORLEN został wyróżniony przez GPW Media nagrodą specjalną w zakresie prowadzenia relacji inwestorskich przy wykorzystaniu nowoczesnych metod komunikacji internetowej.

Podczas Kongresu IR został również udostępniony raport stworzony na bazie przeprowadzonej oceny wraz z rekomendacjami, co emitenci powinni poprawić.

dcthnze

W raporcie zostały też przedstawione kryteria kolejnej edycji, tak aby spółki na bazie nabytej wiedzy miały kilka miesięcy na wdrożenie zmian na swoich WWW. W czwartek 14 czerwca SEG prześle do spółek informację o rozpoczęciu VI edycji Konkursu. Finał kolejnej edycji planowany jest na czerwiec 2013 roku.

Więcej informacji na stronie www.seg.org.pl

Patronat honorowy na Kongresem objęły: Ministerstwo Skarbu Państwa, Akcjonariat Obywatelski i Komisja Nadzoru Finansowego. Partnerem strategicznym jest GPW, partnerem merytorycznym CSRInfo, partnerami są spółki: Mazars, Message, PKN Orlen, Orange, GPW Media oraz Polska Agencja Prasowa. (PAP)

dan/

dcthnze

Podziel się opinią

Share
dcthnze
dcthnze