Trwa ładowanie...

Warzywa tanieją. Wiśnie i brzoskwinie czekają w kolejce

Ten tydzień upływał pod znakiem rosnących dostaw czereśni, ale są już także maliny, porzeczki i borówki amerykańskie, a w kolejce czekają wiśnie i brzoskwinie. Dojrzewają znacznie szybciej niż rok temu.

Warzywa tanieją. Wiśnie i brzoskwinie czekają w kolejceŹródło: AFP, fot: NORBERT MILLAUER
d35ij6w
d35ij6w

W lipcowym koszyku owocowym będzie w czym wybierać. Czereśnie odmian Techlovan, Vega, Summit i Poznańska, w cenie hurtowej takiej jak w poprzednim tygodniu, od 5 do 12 zł za kilogram (opakowanie jednostkowe od 2 do 10 kg).

Jest już polska zielona papryka. A to przecież warzywo uznawane za jesienne. Na dodatek można je kupić w bardzo niskiej cenie. Na rynku hurtowym jest to 4 zł za kilogram.

Leśne jagody, których teraz jest sporo, można kupić od 12 do 14 zł za kilogram. W ciągu tygodnia ponad 1 zł staniały arbuzy do poziomu od 2 zł do 2,50 zł za kilogram w ofercie hurtowej.
B W ciągu tygodnia o połowę staniał bób. Na rynku w Broniszach cena kilograma nie przekracza 4- 5 zł. Fasola szparagowa nadal w cenie pomiędzy 7 a 10 zł za kg, kapusta od 1,35 do 2 zł za główkę. Młode ziemniaki, w ciągu ostatnich kilku dni staniały o 30 groszy, od 86 groszy do 1,00 zł za kilogram w opakowaniach jednostkowych po 10 kilogramów.

d35ij6w

Podobnie jak przed tygodniem ceny kalafiorów wahają się w zależności od ilości dostaw. Za sztukę płacono od 2 do 3,5 zł.

Staniały też pomidory, które można mieć już od 20 do 25 zł za 6 kg, czyli od 3,30 do 4,20 zł za kilogram. Ogórki także tanieją. Ceny hurtowe kwaszeniaków kształtują się od 2 zł do 2,8 zł za kilogram.

Trzeba pamiętać, że nie są to ceny detaliczne. Na Broniszach zaopatrują się głównie małe sklepy z Mazowsza i województw ościennych. Klienci zapłacą więc o 15-30 proc. więcej w zależności od tego jaką marżę ma dany punkt handlowy.

d35ij6w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35ij6w