Trwa ładowanie...
d12n9ha
lotnisko
07-10-2012 10:00

We wrześniu więcej pasażerów na lotnisku we Wrocławiu

Blisko 200 tys. pasażerów obsłużył we wrześniu br. wrocławski Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika. Wynik jest o ponad 11 proc. lepszy niż ten uzyskany we wrześniu 2011 r. Największy wzrost liczby podróżnych zanotowano w sektorze ruchu krajowego.

d12n9ha
d12n9ha

Zdaniem prezesa lotniska Dariusza Kusia na tak wysoki wynik wpłynął przede wszystkim trwający okres prosperity lotów krajowych. We wrześniu 2012 r. obsłużono prawie 30 tys. podróżnych, czyli o ponad 22 proc. więcej niż w analogicznym okresie zeszłego roku.

- Nasi przewoźnicy, PLL LOT i Eurolot, odnotowali we wrześniu wzrost liczby przeprowadzonych operacji odpowiednio o 10 proc. i 17 proc. oraz odprawionych klientów o 30 proc. i 26 proc. Oznacza to, że z Wrocławia w Polskę latamy jeszcze częściej, a rejsy krajowe cieszą się rosnącą popularnością - mówił prezes.

Wzrost o ponad 15 proc. w stosunku do września 2011 r. zanotowano także w sektorze połączeń niskokosztowych. W sumie z połączeń oferowanych przez linie Wizz Air i Ryanair skorzystało ponad 100 tys. pasażerów. Lotnisko wypracowało również lepsze wyniki w całym ruchu międzynarodowym. W stosunku do września ubiegłego roku z takich lotów skorzystało niemal 10 proc. podróżnych więcej.

Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu położony jest w południowo-zachodniej części miasta, w odległości ok. 10 km od centrum, w pobliżu m.in. Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, która umożliwia bezpośredni dojazd na lotnisko z różnych kierunków.

d12n9ha
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12n9ha