Trwa ładowanie...
d45vfpg

Według NWR część dużych inwestorów Bogdanki może wziąć udział w emisji akcji NWR

04.11. Warszawa (PAP) - Przedstawiciele NWR podtrzymują, że cena zaoferowana za akcje Bogdanki jest godziwa. Mają oni sygnały, że część dużych inwestorów Bogdanki może być...

d45vfpg
d45vfpg

04.11. Warszawa (PAP) - Przedstawiciele NWR podtrzymują, że cena zaoferowana za akcje Bogdanki jest godziwa. Mają oni sygnały, że część dużych inwestorów Bogdanki może być zainteresowana udziałem w planowanej emisji akcji NWR.

"Uważamy, że cena jest godziwa, oparta o analizę fundamentalną" - powiedział dziennikarzom Marek Jelinek, wiceprezes ds. finansowych NWR.

"Inwestorzy mają opcję reinwestowania w nową emisję akcji NWR. Mamy sygnały, że część istotnych akcjonariuszy Bogdanki rozważyłaby taką opcję" - dodał.

Wiceprezes nie podał terminów emisji.

d45vfpg

5 października NWR wezwał do sprzedaży 34.013.590 akcji Bogdanki, stanowiących 100 proc. kapitału, po 100,75 zł za akcję.

Jelinek poinformował, że w grupie NWR jest miejsce dla zarządu Bogdanki.

"Nie rozmawialiśmy z zarządem Bogdanki, ale nie zmieniliśmy naszego stanowiska. Uważamy, że w naszej grupie jest miejsce dla zarządu Bogdanki" - powiedział.

Wiceprezes poinformował, że sporządzona przez NWR wycena Bogdanki zakłada zysk netto tej firmy za bieżący rok wyższy od rynkowego konsensusu, który wynosi ok. 200 mln zł. (PAP)

pel/ morb/ jtt/

d45vfpg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45vfpg