Trwa ładowanie...
d33f0jc

Węglokoks jest zainteresowany sprzedażą swojego pakietu Polkomtela

21.9.Warszawa (PAP) - Węglokoks, który ma 4,98 proc. akcji Polkomtela, wyraża zainteresowanie sprzedażą swojego pakietu, tak jak inni krajowi akcjonariusze tej spółki -...

d33f0jc
d33f0jc

21.9.Warszawa (PAP) - Węglokoks, który ma 4,98 proc. akcji Polkomtela, wyraża zainteresowanie sprzedażą swojego pakietu, tak jak inni krajowi akcjonariusze tej spółki - poinformował PAP prezes Węglokoksu, Jerzy Podsiadło.

"Wobec informacji napływających od krajowych akcjonariuszy Polkomtela, zgodnie z którymi, zamierzają oni sprzedać akcje Polkomtela, Węglokoks również wyraża zainteresowanie zbyciem posiadanego pakietu akcji w Polkomtelu" - powiedział PAP Podsiadło, ale nie podał innych szczegółów.

Wcześniej Polska Grupa Energetyczna i PKN Orlen informowały, że chcą sprzedać swoje pakiety akcji Polkomtela i oceniały, że sprzedaż inwestorowi branżowemu lub finansowemu jest możliwa jeszcze w 2009 roku, ale alternatywą jest też sprzedaż tych akcji poprzez giełdę.

PGE ma 21,85 proc. akcji Polkomtela, zaś PKN Orlen dysponuje pakietem 24,4 proc.

d33f0jc

Na początku września PGE informowała, że podjęła decyzję o rozpoczęciu przygotowań do sprzedaży akcji Polkomtela oraz że w najbliższym czasie ogłosi przetarg na wybór doradcy w tym procesie.

Wcześniej PKN Orlen informował, że może sprzedać swój pakiet 24,4 proc. akcji Polkomtela wraz z partnerem i wskazał potencjalnie na PGE. Doradcą przy sprzedaży pakietu przez PKN jest bank inwestycyjny Nomura, a PKN spodziewa się w październiku lub listopadzie pierwszych ofert kupna swojego pakietu.

Poza PGE, PKN Orlen i Węglokoksem, akcje Polkomtela mają też KGHM (24,39 proc.) i Vodafone (24,39 proc.).

KGHM informował zaś, że nie jest obecnie zdeterminowany, aby sprzedać posiadany pakiet Polkomtela.

Barbara Woźniak (PAP)

bas/ ana/

d33f0jc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33f0jc