Trwa ładowanie...
dlkje82

Węgry liczą na zakończenie w '13 procedury nadmiernego deficytu - Varga

13.05. Katowice (PAP) - Deficyt sektora finansów publicznych Węgier w 2013 r. będzie poniżej 3 proc. PKB - poinformował w poniedziałek minister gospodarki narodowej Węgier Mihály...

Share
dlkje82

13.05. Katowice (PAP) - Deficyt sektora finansów publicznych Węgier w 2013 r. będzie poniżej 3 proc. PKB - poinformował w poniedziałek minister gospodarki narodowej Węgier Mihály Varga. Dodał, że Węgry liczą na zdjęcie procedury nadmiernego deficytu przez Komisję Europejską.

"W ciągu ostatnich trzech lat deficyt na Węgrzech był poniżej 3 proc. PKB i w tym roku też będzie. Dlatego liczę, że decyzja Komisji Europejskiej w lipcu będzie pozytywna i procedura nadmiernego deficytu wobec Węgier zostanie zakończona" - powiedział Varga podczas V Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

"Wierzę, że to będzie decyzja fachowa, a nie polityczna" - dodał.

dlkje82

Komisja Europejska w majowej prognozie przewiduje, że deficyt sektora finansów publicznych na Węgrzech wzrośnie z 1,9 proc. PKB w 2012 r. do 3,0 proc. w 2013 r. i 3,3 proc. PKB w 2014 r. Komisarz ds. gospodarczych i walutowych Olli Rehn na początku maja zasygnalizował, że w przypadku Węgier do zdjęcia procedury nadmiernego deficytu potrzebne będą dalsze działania w sferze fiskalnej. (PAP)

bg/ fdu/ jtt/

dlkje82

Podziel się opinią

Share
dlkje82
dlkje82