Trwa ładowanie...
d13mp7h

Whirlpool chce średniofalowo osiągnąć 1/5 udziału w polskim rynku

Warszawa, 14.12.2016 (ISBnews) - Whirpool Polska chciałby osiągnąć 20% udziału w polskim rynku w perspektywie średniofalowej, poinformował dyrektor zarządzający na Polskę i Kraje Bałtyckie Andrzej Tuleja.

Share
d13mp7h

"Naszą ambicją średniofalową jest mieć udział 1/5 rynku" - powiedział Tuleja podczas konferencji prasowej.

Podkreślił, że według danych firmy, jest ona w tej chwili liderem na polskim rynku, a jej ambicją na nadchodzący rok jest nie tylko utrzymanie tej pozycji, ale też dalsze jej budowanie w oparciu o cztery marki: Whirlpool, Indesit, Polar i Kitchen Aid.

"Mamy bogaty plan wprowadzania nowych produktów. Będziemy w ten sposób wspierali marki w rozwoju" - powiedział dyrektor.

d13mp7h

Jego zdaniem, kluczowym kierunkiem jest obecnie zwiększanie udziału sprzedaży produktów o ponadprzeciętnych parametrach.

Zgodnie z prognozami firmy, skumulowany wzrost polskiego rynku AGD może w tym roku wynieść 5% w ujęciu ilościowym.

Wśród planów firmy na przyszły rok jest także dokończenie procesu integracji Whirlpool i Indesit.

"Na pewno w najbliższym roku będziemy kończyli formalną integrację - te dwie spółki staną się jedną spółką. Ale też wewnętrznie - chodzi tu o integrację systemów i wszelkiego rodzaju działań wspierających - będziemy chcieli ten proces sfinalizować" - dodał Tuleja.

Whirlpool Corporation jest liderem wśród producentów sprzętu AGD na świecie z ok. 21 mld USD rocznej sprzedaży. W Polsce Whirlpool ma trzy strefy produkcyjne (w Łodzi, Radomsku i Wrocławiu), zatrudnia 5 500 pracowników, w tym 350 osób w działach R&D i produkuje rocznie 7 mln szt sprzętu AGD.

(ISBnews)

d13mp7h

Podziel się opinią

Share
d13mp7h
d13mp7h