Trwa ładowanie...

Wiadomo, kto trafił kumulację w USA

429 milionów dolarów - tyle w zeszłym tygodniu wynosiła wygrana w amerykańskiej loterii Power Bowl. Pod względem wysokości była jednak dopiero szóstą w historii gier liczbowych w Stanach Zjednoczonych.

Share
Wiadomo, kto trafił kumulację w USA
Źródło: PAP, fot: PAP/EPA/ERIK S. LESSER
d2c8hu0

429 milionów dolarów - tyle w zeszłym tygodniu wyniosła kumulacja w amerykańskiej loterii Power Ball. Pod względem wysokości była to szósta najwyższa wygrana w historii gier liczbowych w Stanach Zjednoczonych.

Jedyny poprawnie wytypowany kupon sprzedano w stanie New Jersey. Właśnie okazało się, że wspólnie zainwestowała w niego matka i jej siedmioro dzieci.

Można przypuszczać, że państwo Smith i ich szóstka dzieci to obecnie jedna z najbardziej szczęśliwych rodzin w Stanach Zjednoczonych. Za wygraną w loterii Power Ball po potrąceniu podatków dostanie 284 miliony, więc na osobę przypadnie średnio po 35 milionów dolarów.

- Szczęśliwy kupon w naszym imieniu kupiła mama. Wszyscy wspólnie w niego zainwestowaliśmy. To był dla nas ogromy szok, gdy wyszło na jaw, że to my jesteśmy zwycięzcami, a zaskoczenie było tym większe, gdy okazało się, że poprawnie trafiliśmy jako jedyni, to był podarunek od Boga - mówił Arthur Smith.

Jak powiedział, jego mama przed decydującym losowaniem nie zdecydowała się jak zwykle zagrać metodą ''na chybił trafił'', ale sama skreśliła liczby.

Rodzina Smithów zatrudniła już specjalnych prawników oraz doradców, aby część pieniędzy zainwestować w taki sposób, by zyski były przekazywane na cele charytatywne.

d2c8hu0

Podziel się opinią

Share
d2c8hu0
d2c8hu0