Trwa ładowanie...

Większość Polaków nie stać na ferie. Wyjazd wciąż jest dla nas za drogi

Ponad połowa Polaków powyżej 25. roku życia nie wyjedzie na zimowy wypoczynek w tegoroczne ferie. Ci, których na to stać wydadzą od 400 do 800 zł na osobę - wynika z badania zrealizowanego na zlecenie Grupy Kruk.

Większość Polaków nie stać na ferie. Wyjazd wciąż jest dla nas za drogiŹródło: WP.PL, fot: Ilona Raczyńska
d40jocc
d40jocc

Zimowe wczasy, niezależnie czy spędzane w Polsce czy też za granicą, wiążą się ze sporymi wydatkami. Co piąty badany przez firmę SW Research na zlecenie Grupy Kruk zadeklarował, że przeznaczy na taką wyprawę od 400 do 800 zł na osobę. 15 proc. Polaków przyznało, że na ten cel "rezerwuje" mniej niż 400 zł. Większość jednak rezygnuje z zimowego wypoczynku poza domem.

- Ponad połowa Polaków po 25. roku życia nie planuje zimowych wyjazdów. Wydatki na zimowy odpoczynek znacznie nadwyrężają budżet każdej rodziny, dlatego bardzo często Polacy decydują się wysłać na ferie swoje dzieci, a sami zostają w domu - powiedziała Agnieszka Salach z Grupy Kruk.

Zobacz też: Ferie 2018. Dużo więcej Polaków wypocznie

Prawie co drugi Polak nie wyjedzie nigdzie w trakcie trwających właśnie ferii zimowych, a tylko niespełna 10 proc. decyduje się na wyjazd zagraniczny.

d40jocc

Zimowe wyjazdy popularne są przede wszystkim wśród osób młodych - prawie 50 proc. osób w wieku do 24 lat spędzi ferie na wyjeździe w Polsce, a tylko 28 proc. z nich zadeklarowało brak planów wyjazdowych. Sytuacja wygląda gorzej wśród przedstawicieli starszych pokoleń.

Badanie zostało zrealizowane w dniach 22 -24 stycznia przez agencję SW Research metodą wywiadów online (CAWI) na panelu internetowym SW Panel.

d40jocc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40jocc