Trwa ładowanie...

Wielka Brytania. W najbliższy weekend puby będą oblężone, ale później będzie gorzej

Brytyjczycy czekają w blokach startowych, by móc ruszyć do pubów (nie bez powodów uważanych za symbol brytyjskości). Szacuje się, że pierwszy weekend otwarcia może być dla pubów czasem żniw. Później może być jednak znacznie gorzej.

Share
Wielka Brytania. W najbliższy weekend puby będą oblężone, ale później będzie gorzej
Źródło: Pixabay
d3b1fgy

24 marca brytyjskie puby wywiesiły na drzwiach zawieszkę "Sorry, we're closed". Niektóre ratowały się sprzedażą piwa na wynos, ale ich sytuacja jest bardzo ciężka. Najbliższy weekend pomoże już zapłacić zalegające rachunki. Centrum Badań Ekonomicznych i Biznesowych (CEBR) szacuje, że w pierwszy weekend po otwarciu klienci pubów wydadzą w nich o 32 proc. więcej niż zwykle.

W efekcie większej liczby klientów i ich większej skłonności do wydawania pieniędzy w najbliższy weekend puby mają osiągnąć przychody w wys. 210 mln funtów, czyli o 72 proc. wyższe niż w przeciętny weekend w roku. Inna sprawa, że zawsze latem klienci chętniej odwiedzają lokale gastronomiczne i nie jest to domeną wyłącznie Wielkiej Brytanii.

d3b1fgy

Jeśli analitycy dobrze zrównoważyli przywiązanie Brytyjczyków do pubów i strach przed wirusem, to w pierwszym tygodniu po otwarciu do pubów uda się 35 proc. dorosłych mieszkańców Anglii.

Obejrzyj: Wielka Brytania poza Unią. Kto następny? "Ostatnio populiści dziwnie ucichli"

Po pierwszej euforii nad pubami znów pojawią się ciemne chmury. Nie dość, że restrykcje dotyczące bezpieczeństwa w lokalach spowodują, że wewnątrz znajdzie się o ok. 30 proc. osób mniej niż przed epidemią, to jeszcze, jak szacuje brytyjskie stowarzyszenie browarów i pubów, mniej więcej jedna czwarta z około 38 tys. pubów w ogóle nie zostanie otwarta. Ich właściciele zniechęciła mniejsza dopuszczalna liczba klientów w środku i fakt, że nie ma pewności, że klienci będą do pubu przychodzić tak regularnie jak do tej pory.

Konieczność zachowywania odstępu i widoczne pustki dookoła baru kłócą się z tym, czym mają być dla Brytyjczyków puby. Według nowych zasad składanie zamówień będzie się odbywało przy stolikach. Nie o takim umawianiu się na piwo marzyli przez ostatnie 3 miesiące mieszkańcy Wysp.

d3b1fgy

Nie ma też pewności, że Brytyjczycy będą chcieli chodzić do pubu, w którym muszą… zostawić komplet danych kontaktowych. To na wypadek, gdyby się okazało, że w lokalu przebywał ktoś zakażony koronawirusem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3b1fgy

Podziel się opinią

Share
d3b1fgy
d3b1fgy