Trwa ładowanie...
d3sja3i

"Wygrałeś voucher do Lidla". Polacy masowo się nabierają

Oszuści nie potrzebują skomplikowanych algorytmów, by rozsyłać swoje wiadomości. Robią to za nich sami internauci i użytkownicy aplikacji. W ostatnich dniach w ekspresowym tempie rozprzestrzenia się fałszywa informacja o darmowych voucherach do Lidla.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Wygrałeś voucher do Lidla". Polacy masowo się nabierają
(East News, Fot: Wlodzimierz Wasyluk/ Eastnews)
d3sja3i

Spam zasypał popularny komunikator What's App. Wystarczyło, że oszuści stworzyli fałszywe informacje o darmowych voucherach do Lidla, a Polacy masowo zaczęli udostępniać je znajomych. Równie chętnie przekazują im także swoje dane.

Hej, Lidl rozdaje vouchery o wartości 1000PLN 🇵🇱. Ja swój już mam. Odbierzcie swój, póki jeszcze trwa promocja hxxp://lidl-pl.com 🎉🎉 Podziękujecie mi później.

Sprawę powyższej wiadomości opisał portal niebezpiecznik.pl. Plan oszustów jest prosty - skuszony nagrodą użytkownik komunikatora klika w link i jest przekierowywany na stronę udającą witrynę sieci Lidl. Tam do wypełnienia jest wiarygodna ankieta. Niezależnie od zaznaczonych odpowiedzi internauta wygrywa nagrodę. Pozostaje już tylko udostępnić informację o konkursie 10 znajomym i podanie swoich danych (imienia, nazwiska, e-maila i adresu), żeby otrzymać voucher.

d3sja3i

Prezent nigdy nie przychodzi, a jedyne co pozostaje, to dane w rękach oszustów i wkurzeni znajomi, którzy otrzymali spam i nie dali się na niego nabrać. Rada jest prosta, należy przemyśleć dwa razy, zanim kliknie się w jakikolwiek podtykany nam link. Najlepiej sprawdzić informacje o konkursie na oficjalnej stronie rzekomego organizatora. Dla pełnego bezpieczeństwa najlepiej omijać podobne okazje szerokim łukiem.

d3sja3i

Podziel się opinią

Share
d3sja3i
d3sja3i