Trwa ładowanie...
akcje
27-08-2009 00:40

Wielkie emisje akcji pomogą giełdzie

"Rzeczpospolita" pisze, że ten rok będzie przełomowy dla warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Z wyliczeń gazety wynika, że w najbliższych miesiącach na GPW sprzedawane będą walory dziewięciu spółek warte w sumie 11 miliardów złotych.

Wielkie emisje akcji pomogą giełdzieŹródło: Jupiterimages
dql3yo0
dql3yo0

Największy udział w operacjach będą miały dwie firmy - debiutująca na giełdzie Polska Grupa Energetyczna oraz PKO Bank Polski. Każda z nich planuje sprzedać swoje akcje za około pięć miliardów złotych.

Eksperci mówią, że akcje energetycznej spółki mogą być szansą na zarobek dla drobnych inwestorów, nawet tych, którzy nie śledzą codziennie giełdowych indeksów. Dochodowy powinien być także zakup akcji pozostałych debiutantów. Mimo że w 2009 roku na giełdzie pojawiło się tylko sześć nowych spółek, wszystkie przyniosły inwestorom zyski już podczas giełdowego debiutu.

Nowe duże oferty to nadzieja na dalszą poprawę sytuacji na giełdzie. Tak duże emisje jak PGE czy PKO BP w przeszłości wpływały pozytywnie na kursy innych spółek, bo do Polski trafiał nowy kapitał, głównie z zagranicy.

Więcej na ten temat w "Rzeczpospolitej".

dql3yo0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dql3yo0

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj