Trwa ładowanie...
d4fxjw1

Wielkopolskie/ W Czerniejewie powstała Strefa Aktywizacji Gospodarczej

Na terenie gminy Czerniejewo (Wielkopolskie) utworzono Strefę Aktywizacji Gospodarczej. Dla inwestorów przygotowano teren o powierzchni 10,7 ha. Inwestycja kosztowała 4,3 mln zł i ma generować nowe miejsca pracy.

Share
d4fxjw1

Strefa składa się z dziewięciu działek inwestycyjnych. Cały teren został uzbrojony - powstały drogi dojazdowe, kanalizacja, wodociągi, przyłącza gazowe i energetyczne. Strefa położona jest niedaleko drogi ekspresowej S5, która łączy się z autostradą A2.

Burmistrz miasta i gminy Czerniejewo Danuta Grychowska liczy, że Strefa będzie generowała nowe miejsca pracy. Gmina leży w powiecie gnieźnieńskim, w którym stopa bezrobocia wynosi 13,1 proc. i jest o 5,2 proc. wyższa od wielkopolskiej średniej.

"Mamy nadzieję, że zwiększymy potencjał regionu tworząc miejsca pracy dla naszych mieszkańców i osób z okolicznych gmin. Trzech inwestorów jest już wstępnie zainteresowanych działkami" - powiedziała w piątek PAP burmistrz. Zaznaczyła, że w Strefie nie pojawi się wielki przemysł - liczy na mniejsze przedsiębiorstwa.

Rada gminy w nowej kadencji ma podjąć decyzję dotyczące ewentualnych ulg i udogodnień dla przedsiębiorców, którzy otworzą swoje firmy w Strefie. Roczny budżet Czerniejewa wynosi ok. 25 mln zł.

d4fxjw1

Utworzenie Strefy kosztowało prawie 4,3 mln zł, z czego 1,2 mln zł pochodziło ze środków unijnych przekazanych z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013; prawie 200 tys. zł dołożyło starosto powiatowe. Powstanie Strefy wpisuje się w strategię rozwoju województwa.

W powiecie gnieźnieńskim w najbliższym czasie ma powstać podstrefa Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W jej skład ma wejść prawie 12 ha gruntów zlokalizowanych w Gnieźnie. Miasto otrzymało już oferty od trzech inwestorów zainteresowanych budową zakładów, które mają dać pracę kilkuset osobom.

d4fxjw1

Podziel się opinią

Share
d4fxjw1
d4fxjw1