Trwa ładowanie...
d5cylu8
d5cylu8

Wielton: Kwestia przejęcia aktywów we Włoszech rozstrzygnie się do końca czerwca

Warszawa, 22.05.2015 (ISBnews) - Sytuacja we Włoszech związana ze złożeniem przez Wielton oferty kupna części firmy Compagnia Italiana Rimorchi S.r.l., która znajduje się w upadłości likwidacyjnej, powinna wyjaśnić się do końca czerwca br., poinformował przewodniczący rady nadzorczej Wieltonu Paweł Szatanik.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d5cylu8

"Interesuje nas przede wszystkim zakup trzech brandów, które są znane na tamtym rynku. Liczymy, że do końca czerwca powinniśmy znać ostatecznie wynik złożonych przez nas ofert kupna" - powiedział Szatanik w rozmowie z agencją ISBnews.

Compagnia Italiana Rimorchi S.r.l. (CIR) jest największym włoskim producentem i dostawcą naczep, przyczep i zabudów na pojazdach ciężarowych pod markami "Cardi", Merker" i "Viberti". W kwietniu Wielton podpisał wstępną umowę nabycia części aktywów CIR.

Po zapowiedzianym dziś przejęciu większościowych udziałów przez Wielton w Fruehauf SAS, który jest wiodącym producentem naczep i przyczep do pojazdów ciężarowych z ponad 40-proc. udziałem w kluczowym segmencie rynku naczep we Francji, spółka znalazła się na trzeciej pozycji wśród producentów naczep w Europie ze sprzedażą na poziomie 250 mln euro.

d5cylu8

"Będziemy chcieli walczyć dalej. Mamy inne podejście do biznesu niż nasi główni konkurenci. Chcemy przede wszystkim posiadać silne marki lokalne, stąd nasze zainteresowanie zakupami np. we Włoszech" - powiedział Szatanik podczas konferencji prasowej.

W rozmowie z ISBnews dodał, że w tym roku po przejęciu Fruehauf i ewentualnym zakupie we Włoszech trzech brandów spółka będzie chciała skupić się na uporządkowaniu spraw w grupie, a dopiero później - zastanowić się nad kolejnymi transakcjami.

Według strategii spółki, w tym roku sprzedaż ma osiągnąć poziom 11 tys. sztuk produktów, a w 2019 roku ma ona wynieść 15 tys. sztuk. We Włoszech sprzedaż ma wynieść około 1,5 tys. sztuk rocznie.

W wyniku umowy Wielton S.A. przejął w I. etapie transakcji większościowy, tj. 65,31% pakiet akcji firmy Fruehauf od akcjonariusza finansowego MBO Capital 2 FCPR i kilku akcjonariuszy mniejszościowych. Wartość transakcji wyniosła 9,5 mln euro. Umowa przewiduje opcję zakupu pozostałych akcji po 2017 roku od podmiotu będącego pod kontrolą inwestora prywatnego, zaangażowanego w bieżący rozwój spółki za kwotę 6,6 mln euro powiększoną o premię uzależnioną od wyników spółki Fruehauf.

d5cylu8

Wielton to największy w Polsce producent i sprzedawca naczep i przyczep, a także zabudów na samochody ciężarowe. Jest to również jeden z dziesięciu wiodących producentów w Europie. Skonsolidowane przychody spółki ze sprzedaży sięgnęły 584 mln zł w 2014 r.

Marek Knitter

(ISBnews)

d5cylu8

Podziel się opinią

Share

d5cylu8

d5cylu8