WIG20 rośnie na fali dobrych nastrojów za granicą

Warszawa, 19.08.2014 (ISBnews/CityIndex) - Pozytywne nastroje na globalnych rynkach dały się wczoraj odczuć również na parkiecie w Warszawie. Dzisiejsza sesja może być istotna dla zachowania się rynku w krótkim terminie, a kluczem do dalszych wzrostów będzie sentyment globalny, ocenia Maciej Leściorz  z City Index.

Warszawa, 19.08.2014 (ISBnews/CityIndex) - Pozytywne nastroje na globalnych rynkach dały się wczoraj odczuć również na parkiecie w Warszawie. Dzisiejsza sesja może być istotna dla zachowania się rynku w krótkim terminie, a kluczem do dalszych wzrostów będzie sentyment globalny, ocenia Maciej Leściorz z City Index.

Wczoraj indeks WIG20 zakończył sesję wzrostem o 1,36%, osiągając najwyższy od niemal 8 tygodni poziom 2448 punktów.

?Z punktu widzenia analizy technicznej indeks dotarł w okolice średnioterminowego trendu spadkowego, a istotność szerokiego zasięgu wzrostów została potwierdzona relatywnie wysokimi obrotami. Dzisiejsza sesja może być kluczowa dla zachowania się rynku w krótkim terminie. Jeżeli strona popytowa będzie wystarczająco silna i linia trendu zostanie przełamana, wówczas można będzie oczekiwać kontynuacji wzrostów w kolejnych dniach" - powiedział specjalista rynku CFD i Forex w City Index Maciej Leściorz.

Jego zdaniem, wysoki, niemal 90-procentowy udział blue chipów w obrotach giełdy świadczy o powrocie na rodzimy parkiet zagranicznych instytucji finansowych. Z tego właśnie powodu kluczem do dalszych wzrostów będzie sentyment globalny.

?Nastroje na zagranicznych parkietach będą w dużej mierze zależne od sytuacji geopolitycznej - zwłaszcza na Ukrainie i na Bliskim Wschodzie. Nie bez znaczenia pozostaną również odczyty danych makroekonomicznych. Dziś najważniejsza będzie publikacja danych dotyczących inflacji konsumenckiej w USA, a w kolejnych dniach oczy inwestorów będą zwrócone w stronę europejskich publikacji indeksów PMI" - zaznacza ekspert City Index.

Dziś i jutro można również oczekiwać ?atrakcji" makroekonomicznych dotyczących polskiej gospodarki. Lipcowe dane dotyczące przeciętnego wynagrodzenia, inflacji oraz produkcji przemysłowej mogą zostać odczytane jako kolejny argument za obcięciem stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej już podczas najbliższego, wrześniowego posiedzenia.

(ISBnews/CityIndex)

Źródło artykułu:ISBnews

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)