Trwa ładowanie...
d1q1caz

Wizyta dyrektorów politycznych MSZ Polski i Szwecji w Mińsku (komunikat)

...
Share
d1q1caz

23.10. Warszawa - MSZ informuje:

Wymiana poglądów o dalszej współpracy w ramach Partnerstwa Wschodniego po zaplanowanym na listopad szczycie w Wilnie jest głównym celem wizyty dyrektorów politycznych Ministerstw Spraw ZagranicznychSpraw Zagranicznych Polski Jarosława Bratkiewicza i Szwecji i Torbjoerna Sohlstroema 24 października w Mińsku.

Program wizyty obejmować będzie spotkania w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Republiki Białorusi oraz w administracji prezydenta, jak również rozmowy z przedstawicielami białoruskich środowisk niezależnych. Dyrektorom politycznym towarzyszyć będzie szefowa delegacji Unii Europejskiej w Mińsku Maira Mora.

d1q1caz

Rozmowy w Mińsku są uzupełnieniem wspólnej wizyty ministrów spraw zagranicznych Polski Radosława Sikorskiego i Szwecji Carla Bildta w krajach Partnerstwa Wschodniego (Ukraina, Mołdawia i Gruzja). W następnej kolejności dyrektorzy polityczni Polski i Szwecji udadzą się do Armenii i Azerbejdżanu.

Zainicjowane przez Polskę i Szwecję w 2009 r. Partnerstwo Wschodnie stanowi politykę Unii Europejskiej skierowaną do jej wschodnich sąsiadów - Ukrainy, Mołdawii, Białorusi, Gruzji, Armenii i Azerbejdżanu. Jej celem jest pogłębianie relacji ze wschodnimi partnerami, m.in. poprzez współpracę polityczną, gospodarczą i wzmacnianie kontaktów między społeczeństwami.

Bezpośrednio przed planowaną wizytą we wszystkich państwach Partnerstwa Wschodniego ukazał się wspólny artykuł prasowy ministrów spraw zagranicznych Polski i Szwecji. Został on opublikowany w językach narodowych poszczególnych państw Partnerstwa Wschodniego w tym także na Białorusi.

Artykuł ministrów: http://www.msz.gov.pl/pl/aktualnosci/wiadomosci/na_drodze_do_pelnej_europy___wspolny_artykul_ministrow_radoslawa_sikorskiego_oraz_carla_bildta

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d1q1caz

Podziel się opinią

Share
d1q1caz
d1q1caz