Trwa ładowanie...
d110pnk

Wizyta szefa BBN w Paryżu (komunikat)

...

Share
d110pnk

15.03. Warszawa - BBN informuje:

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego udaje się do Paryża, aby rozmawiać o europejskiej polityce bezpieczeństwa. Inspirowanie na forum unijnym działań mających na celu wzmocnienie fundamentów strategicznych Unii Europejskiej w dziedzinie bezpieczeństwa i obrony jest jednym z priorytetów prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

Podczas jednodniowej roboczej wizyty w Paryżu (w poniedziałek 18 marca br.) szef BBN, w towarzystwie ambasadora RP we Francji Tomasza Orłowskiego, spotka się z sekretarzem generalnym obrony i bezpieczeństwa narodowego Francji Francisem Delonem, a także szefem Dyrektoriatu Spraw Strategicznych Ministerstwa Obrony Francji Michellem Miraillet.

W agendzie rozmów, obok wymiany poglądów w dziedzinie Wspólnej Polityki Bezpieczeństwa i Obrony UE przed grudniowym posiedzeniem Rady Europejskiej, znajdują się również tematy wymiany doświadczeń w dziedzinie narodowego planowania strategicznego oraz przeprowadzonego po raz pierwszy w Polsce Strategicznego Przeglądu Bezpieczeństwa Narodowego.

d110pnk

W czasie pobytu w Paryżu szef BBN złoży także wizytę w Dowództwie Obrony Powietrznej i Operacji Powietrznych, którego celem jest zapewnienie stałego nadzoru nad przestrzenią powietrzną Francji oraz planowanie operacji powietrznych.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d110pnk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d110pnk