wizz air
10-10-2018 (11:48)

Wizz Air zmienia politykę. Likwiduje darmowy duży bagaż podręczny

Wizz Air od 1 listopada wprowadza nową politykę bagażową. Jeśli nie wykupimy usługi Wizz Priority, to w cenie biletu będziemy mogli mieć tylko mały plecak o wymiarach 40x30x20 cm. Za większy trzeba będzie zapłacić.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wizz Air nowe zasady wprowadza 1 listopada 2018 roku.
Wizz Air nowe zasady wprowadza 1 listopada 2018 roku. (Shutterstock.com)
WP

Wizz Air ogłosił, że od 1 listopada rezygnuje z dużego darmowego bagażu podręcznego. Od tego dnia podręczną walizkę o wymiarach 55x40x23 cm będą mogli zabrać na pokład tylko pasażerowie z wykupioną usługą Priority. Przewoźnik zapewnia, że cena tej usługi w dalszym ciągu ma się zaczynać od 5 EUR.

WP

Kto nie wykupi pierwszeństwa, będzie mógł zabrać ze sobą tylko mały plecak lub torbę na laptopa o wymiarach 40x30x20 cm. Duży bagaż podręczny zabierzecie ze sobą tylko, jeśli wykupicie pierwszeństwo wejścia na pokład.

Wizz Air wprowadzi też tak zwany mały bagaż nadawany z limitem wagi do 10 kilogramów. Jego cena ma się zaczynać od 7 EUR.

Materiały prasowe
Podziel się
WP

Co jeśli ktoś kupił bilety wcześniej?

Zmiany wchodzą w życie od 1 listopada, ale Wizz Air zapewnia, że do rezerwacji bez wykupionej usługi Wizz Priority dokonanych przed 10 października na podróże odbywające się po 1 listopada, zostanie bezpłatnie dodany bagaż rejestrowany o wadze do 10 kilogramów.

Z kolei osoby, które wykupiły już na loty po 1 listopada bagaż nadawany, otrzymają bezpłatnie pierwszeństwo wejścia na pokład.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pltu wstaw treść

WP
Polub WP Finanse
WP
WP