WP

Właściciel escape roomu ze Szczecina: społeczność jest poruszona, placówka z Koszalina miała złą opinię

- Jesteśmy mocno poruszeni tragedią w Koszalinie - mówi właściciel popularnego escape roomu ze Szczecina. W pożarze escape roomu zginęło pięć młodych kobiet, jeden mężczyzna jest ranny. Placówka z Koszalina podobno nie miała w branży najlepszej opinii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
- Wszyscy jesteśmy poruszeni - mówi właściciel pokoju zagadek ze Szczecina
- Wszyscy jesteśmy poruszeni - mówi właściciel pokoju zagadek ze Szczecina (Facebook.com)
WP

- Escape roomy są bezpieczne, oczywiście o ile je się prowadzi w bezpieczny sposób - zapewnia w rozmowie z Wirtualną Polską Andrzej Górecki z Escapada Escape Room.

- Coraz więcej jest escape roomów, w których tzw. mistrz gry [osoba odpowiedzialna za narrację i przebieg gry - przypomina autor] jest bezpośrednio zaangażowany w rozgrywkę, a sam pokój zagadek nie jest zamknięty. Dodatkowo poprawia się jakość zabezpieczeń przeciwpożarowych, są instalowane nowoczesne systemy - zapewnia Górecki.

WP

Właściciel szczecińskiego escape roomu przyznaje jednak, że w Koszalinie mogło być inaczej. - Ten lokal nie miał zbyt dobrej opinii. Wystarczy spojrzeć zresztą na internetowe fora oraz branżowe serwisy. Recenzje najlepsze nie były, a często uczestnicy nie czuli za bardzo obecności mistrza gry i tego, że się nimi opiekuje - dodaje Górecki.

Szef szczecińskiego lokalu przyznaje, że jest tragedią mocno poruszony. - Podobnie jak cała branża. Od kilku godzin wszyscy mówimy tylko o tym - dodaje. Zaznacza jednak, że ma nadzieję, że ludzie nie będą winić za tragedię całego środowiska, skupionego wokół "pokojów zagadek".

Czytaj też: Tragedia w Koszalinie. 5 ofiar pożaru escape roomu

Na pożar zareagował już szef MSWiA Joachim Brudziński. - Będą kontrolę w escape roomach - zapowiedział.

WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Finanse
WP
WP