Trwa ładowanie...

Wnioski o 500+. W całej Polsce dyżury w ZUS

W czwartek 24 lutego pracownicy ZUS będą w wielu miejscowościach w kraju odpowiadali na pytania o świadczenie wychowawcze "Rodzina 500 plus" i o rodzinny kapitał opiekuńczy (RKO). Pomogą też w złożeniu wniosków i założeniu profilu na PUE ZUS – przekazał we środę Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Dyżury ws. 500+ odbędą się w ośrodkach pomocy społecznej, urzędach gmin czy urzędach miast – także w tych miejscowościach, w których nie ma placówek ZUS Dyżury ws. 500+ odbędą się w ośrodkach pomocy społecznej, urzędach gmin czy urzędach miast – także w tych miejscowościach, w których nie ma placówek ZUS Źródło: money.pl, fot: Rafał Parczewski
d4d975x
d4d975x

- Aby każdy miał możliwość wyjaśnienia wątpliwości dotyczących świadczeń rodzinnych oraz złożenia elektronicznego wniosku o świadczenie 500 plus lub rodzinny kapitał opiekuńczy, organizujemy dla naszych klientów specjalne dyżury – powiedział rzecznik ZUS Paweł Żebrowski w komunikacie przesłanym PAP.

Zadzwoń po pomoc do konsultanta

Wyjaśnił, że "dyżury odbędą się w ośrodkach pomocy społecznej, urzędach gmin czy urzędach miast – także w tych miejscowościach, w których nie ma placówek ZUS".

Waloryzacja 500+? Zapomnij. Minister Maląg rozwiewa wątpliwości

W komunikacie czytamy, że miejscowość i nazwę instytucji, w której 24 lutego odbędzie się dyżur, można sprawdzić w kalendarium na stronie internetowej www.zus.pl, pod linkiem: https://www.zus.pl/o-zus/kalendarium/konsultacje-500-i-rko.

d4d975x

Można również kontaktować się z Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS, dzwoniąc pod nr telefonu 22-560-16-00 (w godzinach 7.00-18.00) bądź wysyłając e-mail na adres cot@zus.pl (konsultanci są dostępni od poniedziałku do piątku w godz. 7.00–18.00).

Konsultanci są dostępni także we wszystkich placówkach ZUS i podczas e-wizyty w ZUS.

Wnioski tylko drogą elektroniczną, pieniądze tylko na konto

Od 1 stycznia 2022 r., można składać do ZUS elektroniczne wnioski o wypłatę z RKO, czyli 12 tys. zł na drugie i każde kolejne dziecko w wieku od ukończenia 12. do 35. miesiąca życia. Pieniądze będą wypłacane tylko na konto bankowe.

d4d975x

Wniosek o rodzinny kapitał opiekuńczy i załączniki do wniosku są składane wyłącznie w postaci elektronicznej, za pomocą tych samych systemów teleinformatycznych co wnioski o świadczenie wychowawcze w ramach programu "Rodzina 500 plus". To portal Emp@tia, PUE ZUS oraz bankowość elektroniczna.

Również od 1 stycznia ZUS przyjmuje wnioski o świadczenie z programu "Rodzina 500 plus" na nowo narodzone dzieci. Zgodnie z przepisami rodzice, którym urodziło się dziecko, mają trzy miesiące na złożenie wniosku o środki z programu "Rodzina 500 plus". Jeżeli zrobią to w ciągu trzech miesięcy od dnia narodzin, otrzymają świadczenie z wyrównaniem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4d975x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4d975x