Trwa ładowanie...
d337wws

Wnioski o odwołanie Rostowskiego i Grada 27 kwietnia - Schetyna

13.04. Warszawa (PAP) - Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna poinformował, że wnioski o odwołanie ministrów: finansów - Jacka Rostowskiego i skarbu państwa - Aleksandra Grada będą...

Share
d337wws

13.04. Warszawa (PAP) - Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna poinformował, że wnioski o odwołanie ministrów: finansów - Jacka Rostowskiego i skarbu państwa - Aleksandra Grada będą rozpatrywane na kolejnym posiedzeniu Sejmu - 27 kwietnia.

We wtorek klub PiS wyrażał oburzenie, że Sejm na rozpoczętym w środę posiedzeniu nie zajmie się wnioskiem o odwołanie Grada. Politycy PiS zwracali też uwagę, że w porządku obrad nie ma również wniosku SLD o wyrażenie wotum nieufności wobec Rostowskiego. SLD zgłosił wniosek 31 marca, a PiS - 4 kwietnia.

"Porządek obrad tego posiedzenia jest bardzo intensywny i zdecydowaliśmy, że te dwa wnioski będą rozpatrywane na następnym posiedzeniu za dwa tygodnie - w środę, a w czwartek wieczorem będzie głosowanie" - powiedział Schetyna w środę na porannym briefingu w Sejmie.

Posiedzenie Sejmu zaplanowane jest na 27-29 kwietnia, to ostatni z możliwych terminów, w których należy rozpatrzyć wnioski o wyrażenie wotum nieufności wobec ministrów.

Według Regulaminu Sejmu, rozpatrzenie wniosku o wyrażenie wotum nieufności przez Sejm i poddanie go pod głosowanie następuje na najbliższym posiedzeniu Sejmu przypadającym po upływie siedmiu dni od jego zgłoszenia i nie później niż na następnym posiedzeniu.(PAP)

ajg/ la/ jbr/ ana/

d337wws

Podziel się opinią

Share
d337wws
d337wws