WP

Wódka królową wesel. Przeciętna para zamawia 163 butelki

Wesele to duży wydatek. Sporą część stanowi alkohol. Według badań, na przyjęcie młoda para zamawia średnio blisko 80 litrów wódki. A do tego w zależności od regionu dochodzi wino, whisky czy piwo.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Alkohol to poważny wydatek na każdym weselu.
Alkohol to poważny wydatek na każdym weselu. (123RF)
WP

Statystyki pokazują, że tradycyjne polskie wesele nie może się obejść bez alkoholu. Króluje przede wszystkim wódka. Ten rodzaj alkoholu jest na 97 proc. uroczystości.

Czytaj więcej: Nowożeńcy na cenzurowanym. Fiskus prześwietla weselne imprezy

Dla porównania, wino jest w około 61 proc. przypadków, piwo spotkamy na 4 z 10 wesel, a whisky na nieco mniej niż co trzecim - wynika z analizy Oferteo.pl.

WP

*Ile pieniędzy przeznaczyć na ślub i wesele? *

Ile wypijają Polacy na weselu? Z raportu wynika, że dużo. Młoda para na wesele zamawia przeciętnie 163 butelki wódki.

Co ciekawe, w zależności od województwa widać pewne różnice w preferencjach. Piwo, jako dodatkowy alkohol, najczęściej pije się w warmińsko-mazurskim, a najrzadziej w podkarpackim. Z kolei whisky cieszy się największą popularnością weselników w Wielkopolsce, a najmniejszą w województwie lubelskim. Różnice procentowe bywają znaczące.

Mat. prasowe
Podziel się
WP

Czytaj więcej: Jak wyprawić wesele? Tak, żeby podobało się na Instagramie i Facebooku

Na jak długo przed weselem należy zająć się poszukiwaniem dostawcy alkoholu? 35 proc. Polaków robi to z miesięcznym wyprzedzeniem, a 32 proc. chce zrealizować zakup tak szybko, jak to możliwe.

Prawie co czwarty zainteresowany (23 proc.) może pozwolić sobie na 3 miesiące oczekiwania na zamówienie, a 10 proc. kupujących, wybierając alkohol, nie ma jeszcze wyznaczonego terminu wesela i nie jest w stanie precyzyjnie określić, na kiedy go potrzebuje.

Czytaj więcej: Zmora niemieckich miast: orientalne wesela

WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Finanse
WP
WP