Trwa ładowanie...

Wódka królową wesel. Przeciętna para zamawia 163 butelki

Wesele to duży wydatek. Sporą część stanowi alkohol. Według badań, na przyjęcie młoda para zamawia średnio blisko 80 litrów wódki. A do tego w zależności od regionu dochodzi wino, whisky czy piwo.

Wódka królową wesel. Przeciętna para zamawia 163 butelkiŹródło: 123RF
d49vofq
d49vofq

Statystyki pokazują, że tradycyjne polskie wesele nie może się obejść bez alkoholu. Króluje przede wszystkim wódka. Ten rodzaj alkoholu jest na 97 proc. uroczystości.

Dla porównania, wino jest w około 61 proc. przypadków, piwo spotkamy na 4 z 10 wesel, a whisky na nieco mniej niż co trzecim - wynika z analizy Oferteo.pl.

Ile pieniędzy przeznaczyć na ślub i wesele?

Ile wypijają Polacy na weselu? Z raportu wynika, że dużo. Młoda para na wesele zamawia przeciętnie 163 butelki wódki.

d49vofq

Co ciekawe, w zależności od województwa widać pewne różnice w preferencjach. Piwo, jako dodatkowy alkohol, najczęściej pije się w warmińsko-mazurskim, a najrzadziej w podkarpackim. Z kolei whisky cieszy się największą popularnością weselników w Wielkopolsce, a najmniejszą w województwie lubelskim. Różnice procentowe bywają znaczące.

Mat. prasowe
Źródło: Mat. prasowe, fot: oferteo.pl

Na jak długo przed weselem należy zająć się poszukiwaniem dostawcy alkoholu? 35 proc. Polaków robi to z miesięcznym wyprzedzeniem, a 32 proc. chce zrealizować zakup tak szybko, jak to możliwe.

Prawie co czwarty zainteresowany (23 proc.) może pozwolić sobie na 3 miesiące oczekiwania na zamówienie, a 10 proc. kupujących, wybierając alkohol, nie ma jeszcze wyznaczonego terminu wesela i nie jest w stanie precyzyjnie określić, na kiedy go potrzebuje.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d49vofq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49vofq

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj