Trwa ładowanie...
d2qc1ur

Wojciech Grzegorczyk został powołany na stanowisko prezesa Astoria Capital

Warszawa, 02.01.2015 (ISBnews) - Rada nadzorcza Astoria Capital powołała Wojciecha Grzegorczyka w skład zarządu, powierzając mu funkcję prezesa, podała spółka. Planuje on pozyskiwać średnio ok. 5 innowacyjnych firm technologicznych rocznie, które zainteresowane są tworzeniem spółek joint venture w Polsce oraz komercjalizacją technologii w Polsce i Europie.

Share
d2qc1ur

"Z przyjemnością informujemy, że rada nadzorcza Astoria Capital pozytywnie oceniła kandydaturę pana Wojciech Grzegorczyka i jednogłośnie powołała go na stanowisko prezesa zarządu. Będzie on odpowiedzialny za inwestycje i zarządzanie portfelem projektów z branży life science i nowych technologii, ze szczególnym naciskiem na tworzenie innowacyjnych spółek joint ventures z partnerami z Ameryki Północnej oraz wsparcie przy procesie komercjalizacji tych technologii w Europie i w skali globalnej" - powiedział członek rady nadzorczej Tadeusz Gudaszewski, cytowany w komunikacie.

Grzegorczyk związany jest z grupą kapitałową WDM od listopada 2011 roku; pracował w spółce Arkadia TFI jako wiceprezes zarządu. Od lipca 2012 r. pełni funkcję prezesa WDM Capital. Począwszy od września 2012 r. pełni również funkcję wiceprezesa w DM WDM. Od sierpnia 2014r. pełni także funkcję prezesa w HydroPhi Technologies Europe, gdzie odpowiada za rozwój i wdrożenie na rynek polski oraz europejski nowych technologii HydroPlant, zmniejszających zużycie paliwa oraz redukujących ilość szkodliwych spalin emitowanych do atmosfery. W październiku 2014 r. objął funkcję prezesa w spółce Advanced Ocular Sciences, która zakłada rozwój systemów wstrzyknięć leków lub innych substancji "do wnętrza oka" przy pomocy specjalistycznego urządzenia okulistycznego.

"Z optymizmem podchodzę do postawionego przede mną zadania, jakim jest dynamiczny rozwój Astorii Capital. Rozwój ten będzie związany z pozyskiwaniem innowacyjnych spółek technologicznych z USA oraz tworzeniem z nimi przedsięwzięć typu joint venture w celu rozwijania i komercjalizacji posiadanych przez te podmioty technologii na rynku europejskim oraz na całym świecie. Chcemy sprowadzać do Polski najnowsze i najbardziej innowacyjne technologie z branży life science i clean technology" - dodał Grzegorczyk, cytowany w komunikacie.

d2qc1ur

Wskazał, że transfer nowoczesnych technologii z USA do Polski, sprzyjać będzie powstawaniu innowacyjnych firm joint ventures oraz przyczyni się do dynamicznego rozwoju polskiej gospodarki, wzrostu jej innowacyjności i konkurencyjności.

"Planujemy pozyskiwać rocznie średnio ok. 5 innowacyjnych firm technologicznych, które zainteresowane są tworzeniem spółek joint ventures w Polsce oraz komercjalizacją technologii w Polsce i Europie. Pozwoli to nam stworzyć w okresie ok. 10 lat zdywersyfikowany portfel aktywów składający się z ok. 50 innowacyjnych spółek, z których część będzie miała szansę na sukces globalny" - podsumował nowy prezes Astoria Capital.

(ISBnews)

d2qc1ur

Podziel się opinią

Share
d2qc1ur
d2qc1ur