Trwa ładowanie...
d4d1sww

Wojewoda mazowiecki nt. gotowości przeciwpowodziowej kolejnych powiatów (komunikat)

...

Share
d4d1sww

04.06. Warszawa - Rzecznik Prasowy Wojewody Mazowieckiego informuje:

Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki ogłosił alarm przeciwpowodziowy - od godziny 12.00 5 czerwca (sobota) - dla powiatów: grójeckiego, otwockiego i piaseczyńskiego oraz pogotowie przeciwpowodziowe dla m.st. Warszawy.

Alarm powodziowy obowiązuje już w powiatach: lipskim, zwoleńskim, kozienickim i garwolińskim (od 3 czerwca) oraz płońskim, sochaczewskim, płockim i mieście Płocku (od 21 maja). Pogotowie przeciwpowodziowe obowiązuje nadal w powiatach warszawskim zachodnim i legionowskim (również od 21 maja).

Na terenach, na których ogłoszono alarm przeciwpowodziowy, władze samorządowe powinny prowadzić całodobowe dyżury w powiatowych / miejskich zespołach zarządzania kryzysowego, przygotować ludność i inwentarz do ewentualnej ewakuacji oraz stale monitorować poziom wód. Należy utrzymywać siły i środki w gotowości do użycia, a także monitorować stan wałów przeciwpowodziowych oraz urządzeń hydrotechnicznych.

d4d1sww

Na terenach, na których ogłoszono pogotowie przeciwpowodziowe, należy wprowadzić całodobowe dyżury zespołów zarządzania kryzysowego, dokonać przeglądu sprzętu i materiałów przeciwpowodziowych, przygotować siły i środki do udziału w ewentualnej akcji przeciwpowodziowej. Należy również rozpoznać najbardziej zagrożone rejony oraz kontrolować poziom wód.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ wni/

d4d1sww
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4d1sww
d4d1sww