Trwa ładowanie...

Wojna w rządzie o rewolucję w PiS. 500+ dzieli polityków

Nie ma zgody między dwoma najważniejszymi politykami w PiS co do zmian w programie 500+. Jarosław Kaczyński chce objąć nim więcej rodzin, na co nie zgadza się Mateusz Morawiecki.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Wojna w rządzie o rewolucję w PiS. 500+ dzieli politykówŹródło: East News, fot: Lukasz Piecyk/REPORTER
d35vvpy
d35vvpy

Mateusz Morawiecki i Jarosław Kaczyński mają odmienne spojrzenie na zmiany w programie Rodzina 500 +. Prezes chce go rozszerzyć, co pociągnie za sobą dodatkowe koszty, o czym z kolei nie chce słyszeć premier – informuje "Super Express".

Tabloid donosi, że w rządzie trwa wojna o rewolucję w 500+.

Prezes Kaczyński przed kilkoma dniami zapowiedział zmiany w sztandarowym programie prorodzinnym partii. Obejmuje on podniesienie progu dochodowego na pierwsze dziecko z 800 do 1050 zł, wprowadzenie limitu w dochodzie na osobę w rodzinie do 3 tys. zł oraz wydłużenie czasu, w którym pieniądze będą przysługiwały na dziecko – nawet do ukończenia przez nie 25. roku życia (pod warunkiem, że kontynuuje naukę).

Wprowadzenie takich zmian wymagać będzie dodatkowych pieniędzy i z tego właśnie powodu pomysł miał się spotkać ze sprzeciwem ze strony Morawieckiego.

d35vvpy

- Morawiecki nie chce rozdawnictwa, ale prezes się upiera. Do bardziej radykalnej polityki socjalnej miała namawiać go Beata Szydło – mówi informator "Super Expressu", ważny polityk PiS.

W samym rządzie zdania są podzielone. Jacek Sasin zdradził, że rozszerzenie programu rozważano już wcześniej. Dodał przy tym, że choć sytuacja finansowa w kraju jest bardzo dobra, to nie oznacza to, że można rozdawać pieniądze bez umiaru.

Zobacz też: Marczuk: pracujemy nad pakietem alimentacyjnym

Z kolei najbardziej zainteresowany, czyli resort pracy wyjaśnia, że nie prowadzi żadnych prac nad zmianami w programie. Minister Rafalska wyraźnie podkreśla, że do końca obecnego okresu wypłacania świadczeń, tj. do 30 września 2018 r., żadnych zmian na pewno nie będzie.

d35vvpy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d35vvpy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35vvpy