Trwa ładowanie...
dvekx8i

Wola Info spodziewa się ok. 5 mln zł oszczędności w II poł.'09

2.9.Warszawa (PAP) - Wola Info spodziewa się, że prowadzona w spółce restrukturyzacja przyniesie około 2 mln zł oszczędności w III kw. i około 3 mln zł w IV kw. Jeszcze we wrześniu...
Share
dvekx8i

2.9.Warszawa (PAP) - Wola Info spodziewa się, że prowadzona w spółce restrukturyzacja przyniesie około 2 mln zł oszczędności w III kw. i około 3 mln zł w IV kw. Jeszcze we wrześniu spółka spodziewa się nowych znaczących kontraktów - poinformowała Wola Info w komunikacie prasowym.

Wola Info w czerwcu informowała, że w obliczu spadku zamówień, wdraża program oszczędnościowy, którego przewidywany efekt to spadek kosztów o około 20 proc. W komunikacie podano, że działania restrukturyzacyjne to m.in. intensyfikacja działań przedsprzedaży i sprzedaży w obszarach będących strategicznymi kompetencjami grupy, a także redukcja do niezbędnych kosztów wewnętrznych.

W ramach restrukturyzacji zoptymalizowano kompetencje produktowe posiadane przez grupę, a także zespoły produktowe/kompetencyjne, włącznie z usunięciem tych nierentownych. Z zachowaniem zasady ostrożności przeszacowano prowadzone projekty z uwzględnieniem specyfiki projektu oraz klienta.

dvekx8i

Spółka czasowo ograniczyła o 10 proc. wynagrodzenia, na co wyraziło zgodę 100 proc. pracowników.

"Efekty tych działań będzie widać dopiero w wynikach trzeciego i czwartego kwartału. Widzimy też pierwsze symptomy ożywienia, co mam nadzieję przełoży się na wzrost zleceń jeszcze w bieżącym roku" - powiedział cytowany w komunikacie Piotr Majcherkiewicz, prezes Wola Info.

W I półroczu 2009 r. grupa Wola Info miała 10,16 mln zł straty netto, 10,32 mln zł straty operacyjnej i 39,7 mln zł przychodów.

"Tak jak wcześniej zapowiadaliśmy, w wynikach pierwszego półrocza odbiło się drastycznie ograniczenie zamówień ze strony naszych głównych klientów, czyli dużych firm telekomunikacyjnych i banków. Firmy te wstrzymały wydatki, czekając na dalszy rozwój sytuacji na rynkach" - powiedział Majcherkiericz.

"Natomiast bardzo pozytywny dla nas sygnał to wzrost zamówień z sektorów publicznego i przemysłowego, odpowiednio o 28 proc. i 22 proc. Oznacza to, że będziemy coraz mniej zależni od zleceń od klientów korporacyjnych z sektorów finance i telco" - dodał.(PAP)

gsu/ pam/

dvekx8i

Podziel się opinią

Share
dvekx8i
dvekx8i