Trwa ładowanie...
dnu95sr

WPEF VI Holding V ma zgodę UOKiK na nabycie akcji Kredyt Inkaso

Warszawa, 18.08.2016 (ISBnews) - Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wydał WPEF VI Holding V B.V. zgodę na nabycie akcji Kredyt Inkaso, podał fundusz.

Share
dnu95sr

"Ziścił się warunek, o którym mowa w punkcie 24 Wezwania, tj. w dniu 17 sierpnia 2016 r. wydana została bezwarunkowa zgoda prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów nr DKK-- 123/2016 (która została doręczona wzywającemu w dniu 17 sierpnia 2016 r.) na nabycie akcji (zgodnie z definicją zawartą w wezwaniu), co oznacza, że WPEF VI Holding V B.V. z siedzibą w Bussum, Holandia może nabyć wszystkie akcje objęte zapisami złożonymi w terminie przyjmowania zapisów, z zastrzeżeniem (i) spełnienia się warunku, o którym mowa w punkcie 6 wezwania, tj. osiągnięcia minimalnej liczby akcji objętej zapisami (ponad 60% ogólnej liczby akcji i głosów na walnym zgromadzeniu Kredyt Inkaso S.A.)
albo (ii) podjęcia decyzji o nabyciu akcji objętych zapisami pomimo braku ziszczenia się tego warunku" - czytamy w komunikacie.

Waterland Private Equity Investments B.V. - fundusz private equity zarządzający inwestycjami o wartości ponad 4 mld euro - podwyższył cenę w wezwaniu na akcje Kredyt Inkaso do 25 zł za akcję z 22 zł. We wtorek na zamknięciu notowań na GPW za akcję spółki płacono 24,43 zł po wzroście o 9,06% od poprzedniego zamknięcia.

Waterland oferuje cenę 25 zł za akcję spółki w pierwszym okresie przyjmowania zapisów, tj. do 23 sierpnia. Stanowi to premię w wysokości 36,5% w stosunku do średniej ważonej wolumenem obrotu ceny giełdowej z okresu 3 miesięcy poprzedzających ogłoszenie wezwania. W drugim okresie przyjmowania zapisów, tj. od 24 sierpnia do 29 sierpnia, cena wynosi 20 zł za akcję.

Prezes Kredyt Inkaso Paweł Szewczyk powiedział podczas czatu inwestorskiego zorganizowanego przez ISBnews, że podwyższenie ceny w wezwaniu Waterland do 25 zł stwarza jeszcze większe szanse jego powodzenia. Waterland jest lepszym inwestorem dla spółki niż Best, ponieważ ma pieniądze i popiera wizję rozwoju spółki, podczas gdy Best chciał wykorzystać KI jako platformę do dalszego lewarowania.

Kredyt Inkaso to firma zarządzającą portfelami wierzytelności. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r.

(ISBnews)

dnu95sr

Podziel się opinią

Share
dnu95sr
dnu95sr