Trwa ładowanie...

Wreszcie można płacić kartą w Biedronce

Potwierdzają się informacje Wirtualnej Polski. Największa sieć dyskontów w kraju - Biedronka, rozpoczyna testowanie płatności kartami. Klienci będą mogli zapłacić plastikiem w wybranych sklepach Biedronki.

Share
Wreszcie można płacić kartą w Biedronce
Źródło: WP.PL
d33knfs

"Sieć Biedronka, po zakończonym etapie prób wewnętrznych, udostępnia w ramach pilotażu w wybranych lokalizacjach możliwość dokonywania płatności kartami swoim klientom. Sklepy biorące udział w tym etapie testów to warszawskie placówki zlokalizowane odpowiednio: przy ul. Związku Walki Młodych, ul. Bokserskiej i ul. J. Elsnera" - czytamy w komunikacie nadesłanym przez biuro prasowe Jeronimo Martins Polska, właściciela sieci Biedronka. Testy rozpoczęły się 11 czerwca 2014 r.

Sieć poinformowała też, że rozpoczyna montaż terminali płatniczych we wszystkich sklepach sieci. Termin zakończenia prac nie jest na razie znany.

d33knfs

Klienci będą mogli zapłacić przy kasie w Biedronce kartami VISA i MasterCard, a za obsługę transakcji odpowiadać będzie bank Pekao S.A.

O pojawieniu się terminali płatniczy w warszawskich sklepach, jako pierwsza poinformowała dwa dni temu Wirtualna Polska (czytaj więcej na ten temat)
. To duża zmiana w tej największej pod względem sprzedaży sieci handlowej w Polsce. Dotychczas gigant akceptował tylko gotówkę, tłumacząc się zbyt dużymi kosztami obsługi kart płatniczych. Ustawowa obniżka opłaty interchange wpłynęła na zmianę polityki Biedronki.

d33knfs

Podziel się opinią

Share
d33knfs
d33knfs