Trwa ładowanie...
akcje

Wreszcie udana sesja na Książęcej

Polski indeks blue chipów wreszcie radzi sobie dobrze i to mimo spadków podczas sesji azjatyckiej i niezbyt udanej sesji na parkietach europejskich. Kluczowa okazała się obrona wsparcia na 2340 pkt. (kontrakt terminowy).

Share
Wreszcie udana sesja na Książęcej
Źródło: Fotolia, fot: Andrey Burmakin
d405rxt

GPW jest dziś najlepszą giełdą w Europie, a akcje głównego indeksu WIG20 zyskują wyraźnie ponad 1%. Większość liczących się parkietów europejskich traci dziś w okolicach 0,5%. Od lekkich wzrostów zaczęła się sesja na Wall Street. Notowania KGHM dziś przestały już ciążyć indeksowi WIG20 w tym stopniu co wczoraj i miedziowy gigant częściowo odrabia straty z ostatnich sesji. Najlepszymi spółkami są dziś Kernel i Bogdanka, które zyskują w okolicach 4%. Krótkoterminowo widać szanse na zwyżkę do okolic 2400 pkt. i tam rozstrzygną się losy WIG20 na kolejnych sesjach. Najważniejszym odczytem w dniu dzisiejszym była publikacja tygodniowej liczby wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w USA. W ubiegłym tygodniu złożono 320 tysięcy takich wniosków, co jest poprawą w stosunku do poprzedniego odczytu (325 tys.).

Rynek cały czas przygląda się sytuacji na Krymie i patrzy na kolejne odsłony starcia między Rosją i USA. Dziś Prezydent USA Barrack Obama nałożył sankcje na kolejne osoby związane z Kremlem, zaś Rosja zapowiedziała, że na każde tego typu działanie będzie zdecydowanie odpowiadać.

Dział Analiz
X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A.

d405rxt

Podziel się opinią

Share
d405rxt
d405rxt