Trwa ładowanie...
d1y1yes
d1y1yes

Wrocław/ Bombardier zainwestował w rozwój fabryki 250 mln zł (opis)

Ponad 250 mln zł zainwestowała w rozbudowę zakładu we Wrocławiu firma Bombardier Transportation Polska, specjalizująca się w rozwiązaniach dla transportu szynowego. W nowej hali produkcyjnej będą powstawać nadwozia pociągów dużych prędkości dla niemieckich kolei Deutsche Bahn.
Share
d1y1yes

Produkcja ma ruszyć na początku listopada.

Jak powiedział w piątek PAP rzecznik Bombardier Transportation Maciej Kaczanowski, w nowej hali zakładów we Wrocławiu powstanie 600 nadwozi do wagonów pociągów dużych prędkości typu ICE 4.

"W tej fabryce będą wykorzystywane technologie, których do tej pory w polskich fabrykach kolejowych nie stosowano. To m.in. spawanie laserem 3D" - powiedział Kaczanowski.

d1y1yes

Rzecznik poinformował, że w ramach tej inwestycji powstanie 100 nowych miejsc pracy. "Już obecnie prowadzimy rekrutację nowych prawników, a sto nowych miejsc pracy powstanie w ciągu najbliższych miesięcy" - zapowiedział.

Kontrakt dla niemieckich kolei Bombardier Transportation realizuje razem z firmą Simens.

Bombardier Transportation - część kanadyjskiego koncernu Bombardier - specjalizuje się w rozwiązaniach dla transportu szynowego. Produkuje m.in.: lokomotywy, wagony kolejowe oraz pociągi dla metra. Dostarcza również rozwiązania w zakresie sterowania ruchem kolejowym. Firma jest największym inwestorem międzynarodowym w branży transportu szynowego w Polsce. Zatrudnia ponad 1500 osób w zakładach w Katowicach, Łodzi, Warszawie i we Wrocławiu.

We wrocławskich zakładach Bombardiera produkowane są nadwozia do lokomotyw z rodziny TRAXX oraz lokomotyw z serii E464. Tu również powstają podzespoły do innych pojazdów szynowych produkowanych przez Bombardiera.

d1y1yes

Rozbudowa fabryki Bombardiera to kolejna z dużych inwestycji realizowanych w ostatnich miesiącach na Dolnym Śląsku. W październiku zakończono negocjacje dotyczące lokalizacji w Polsce nowoczesnej fabryki w Jaworze, którą będzie realizował koncern Mercedes. Inwestor ma wyłożyć na budowę fabryki silników ok. 500 mln euro i stworzyć tam kilkaset nowych miejsc pracy. Tydzień później o inwestycjach na Dolnym Śląsku wartych 650 mln zł poinformowała Toyota. W ciągu dwóch lat koncern rozbuduje fabryki w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach. Będą tam produkowane m.in. przekładnie do napędów hybrydowych oraz nowe silniki.

d1y1yes

Podziel się opinią

Share
d1y1yes
d1y1yes