Trwa ładowanie...
d2zvvug
d2zvvug
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Wrocław/ Ponad pięćset projektów w głosowaniu w ramach budżetu obywatelskiego

Ponad pięćset projektów zgłoszonych do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego w 2015 r. zostanie poddanych pod głosowanie. Rozpocznie się ono pod koniec września i potrwa dwa tygodnie. Na inwestycje wskazane przez wrocławian będzie przeznaczonych 20 mln zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2zvvug

Jak powiedziała w czwartek dziennikarzom Katarzyna Szymczak-Pomianowska z biura partycypacji społecznej wrocławskiego magistratu, w tej edycji budżetu obywatelskiego będą obowiązywać zasady podziału pieniędzy nie tylko na konkretne zadania, ale również na grupy projektów w zależności od ich kosztów.

"Na te największe projekty przeznaczyliśmy około 4,5 mln zł, pod głosowanie poddanych zostanie 128 takich propozycji. Na - podzielone na dwie grupy - mniejsze projekty, których jest w sumie ponad 400, jest do wydania 15 mln zł" - dodała Szymczak-Pomianowska.

Podkreśliła, że we wszystkich grupach dominują projekty infrastrukturalne związane m.in. z terenami zielonymi, rekreacją, rewitalizacją podwórek oraz budową ścieżek rowerowych i chodników.

d2zvvug

Szef biura partycypacji społecznej UM Bartłomiej Świerczewski poinformował, że podczas głosowania będzie można wskazać maksymalnie po jednym projekcie z każdej grupy.

"W naszym głosowaniu mogą wziąć udział tylko osoby dorosłe. W innych miastach głos mająmają też nieletni" - mówił. "My też w przyszłości chcielibyśmy to zmienić" - zadeklarował. Ale - jak zaznaczył - do tego potrzebna jest uchwała rady miejskiej".

Świerczewski przypomniał, że w poprzedniej edycji drogą elektroniczną i tradycyjną zebrano 153 tys. głosów. Do realizacji wybrano wówczas ponad 80 inwestycji.

Zanim ponad 500 projektów zostało zakwalifikowanych do głosowania, mieszkańcy Wrocławia zgłosili ich do do budżetu obywatelskiego w 2015 r. ponad 800. To dwukrotnie więcej niż w poprzedniej edycji. W 2014 r. również wydano 20 mln zł, a rok wcześniej edycja pilotażowa zamknęła się kwotą 3 mln zł.

d2zvvug

Podziel się opinią

Share
d2zvvug
d2zvvug