Trwa ładowanie...
d3u41w4

Wskaźnik koniunktury w przemyśle wzrósł w październiku o 1 pkt mdm - IRG SGH

04.11. Warszawa (PAP) - W październiku wartość wskaźnika koniunktury w przemyśle przetwórczym wzrosła o 1 pkt mdm, w skali roku wskaźnik urósł o 16 pkt - wynika z raportu Instytutu...

d3u41w4
d3u41w4

04.11. Warszawa (PAP) - W październiku wartość wskaźnika koniunktury w przemyśle przetwórczym wzrosła o 1 pkt mdm, w skali roku wskaźnik urósł o 16 pkt - wynika z raportu Instytutu Rozwoju Gospodarczego SGH. Autorzy raportu zapowiadają, że zbliża się, jak zwykle w końcu roku, okres negatywnego oddziaływania czynników sezonowych.

"Wskaźnik koniunktury w tym miesiącu zwiększył swoją wartość w stosunku do września br. o jeden punkt. W skali roku wzrost wartości wskaźnika wyniósł 16 punktów. Poprawę koniunktury odnotowano tylko w sektorze publicznym. Firmy prywatne wcześniej zareagowały na niekorzystne oddziaływanie czynników sezonowych. Sytuacja przedsiębiorstw jest także zróżnicowana w zależności od ich wielkości. Najwyższe wartości wskaźnik koniunktury przyjął dla przedsiębiorstw dużych i średnich. Najgorsza jest sytuacja przedsiębiorstw najmniejszych i największych" - napisano w komentarzu.

"W nadchodzących miesiącach oczekiwane jest pogorszenie koniunktury, zgodne z rytmem zmian sezonowych" - dodano.

Zdaniem autorów, oddziaływanie czynników cyklicznych powinno być w dalszym ciągu pozytywne.

"Przedsiębiorstwa zwiększają wydatki inwestycyjne. Informują także o znaczącym spadku uciążliwości barier ograniczających ich aktywność. Odsetek przedsiębiorstw narzekających na barierę popytową zmniejszył się od lipca br. aż o 21 procent. Tak dużej zmiany w badaniach do tej pory nie notowano" - dodano. (PAP)

nik/ ana/

d3u41w4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3u41w4