Trwa ładowanie...
d4hgtam

Wskaźnik Pengab w listopadzie wzrósł o 0,1 pkt. do poziomu 25,7 pkt. (opis)

27.11. Warszawa (PAP) - Wskaźnik koniunktury bankowej Pengab wzrósł w listopadzie 2013 roku w stosunku do październikowego pomiaru o 0,1 pkt. do poziomu 25,7 pkt. - poinformował...

d4hgtam
d4hgtam

27.11. Warszawa (PAP) - Wskaźnik koniunktury bankowej Pengab wzrósł w listopadzie 2013 roku w stosunku do październikowego pomiaru o 0,1 pkt. do poziomu 25,7 pkt. - poinformował Związek Banków Polskich oraz TNS Polska.

Wskaźnik ocen wyniósł 17,8 pkt. (spadek o 0,4 pkt.), natomiast wskaźnik prognoz 33,7 pkt. (wzrost o 0,6 pkt.).

"Wartość Pengabu jest praktycznie identyczna jak w październiku. Jeśli mówimy o zmianach korzystnych to widać, że ulegają one upowszechnieniu" - powiedział na konferencji Marcin Idzik z TNS Polska.

"W kredytach konsumpcyjnych przybywa placówek, które mówią o wzroście, nieco większa pokora jest w przypadku kredytów mieszkaniowych. W środowisku bankowym dominują opinie o utrzymaniu dotychczasowej dynamiki wzrostu na podstawowych rynkach" - dodał.

d4hgtam

Wskaźnik prognoz dla kredytów dla gospodarstw domowych wyniósł w listopadzie 54 pkt., po wzroście o 3 pkt. miesiąc do miesiąca, a wskaźnik oceny dla tego segmentu osiągnął 26 pkt. po spadku o 7 pkt.

Wskaźnik prognoz dla kredytów podmiotów gospodarczych w listopadzie wyniósł 24 pkt., po spadku o 4 pkt. w porównaniu do października, a wskaźnik ocen osiągnął 10 pkt., spadając tym samym o 7 pkt.

W listopadowym badaniu ZBP i TNS Polska prognozy dla depozytów gospodarstw domowych wyniosły 21 pkt., po spadku o 2 pkt. wobec październikowego odczytu, a wskaźnik bieżących ocen w tym segmencie wyniósł 10 pkt. i jest wyższy w stosunku do października o 1 pkt.

Wskaźnik prognoz dla depozytów podmiotów gospodarczych zanotował w listopadzie 15 pkt., czyli był na poziomie z października. Wskaźnik ocen w tym segmencie wyniósł 7 pkt., czyli wzrósł o 3 pkt. mdm.

Poniżej salda ocen, informujące o różnicy między odsetkiem placówek stwierdzających wzrost i spadek, według danych ZBP.

saldo ocen zmiana mdm Kredyty konsumpcyjne 31 -2 Kredyty mieszkaniowe 16 -10 Kredyty samochodowe -2 6 Kredyty inwestycyjne 11 -2 Kredyty obrotowe 24 -11 Depozyty bież. gosp. domowych 19 5 Depozyty bież. przedsiębiorstw 16 5 PAP)

seb/ ana/

d4hgtam
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hgtam