Trwa ładowanie...
pkp

Wspólny bilet na różne pociągi i półtora miliarda złotych na remonty dworców. Duże zmiany na PKP

Polskie Koleje Państwowe wydadzą do końca 2022 roku 1,5 miliarda złotych na przebudowę i budowę nowych dworców kolejowych. Po wakacjach wprowadzą też "Wspólny Przejazd", czyli jeden bilet, który będą honorować trzej przewoźnicy.

Share
Wspólny bilet na różne pociągi i półtora miliarda złotych na remonty dworców. Duże zmiany na PKPŹródło: PAP, fot: Jacek Szymański
d40kn4o

- PKP Intercity, Przewozy Regionalne oraz Szybka Kolej Miejska z Trójmiasta zaoferują jeden bilet - zapowiedział na czwartkowym spotkaniu prasowym Prezes PKP Krzysztof Mamiński. Pasażer w kasie jednego z tych przewoźników kupi bilet, na podstawie którego będzie mógł podróżować składami trzech firm.

Zobacz też, co z pomysłem miliona aut elektrycznych w Polsce

Jak wyjaśnia prezes, to tylko początek i do "Wspólnego Przejazdu" mają z czasem dołączyć kolejni przewoźnicy. Mamiński dodał, że na początku bilety będą sprzedawane tylko w kasach. - Pracujemy nad sprzedażą przez internet, powinna ruszyć w kolejnych miesiącach - zapowiedział. Przyznał, że pracuje nad tym start-up.

d40kn4o

Wspólny bilet to priorytet

Wspólny bilet na kolei jest priorytetem - mówił w lipcu ubiegłego roku minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk. - Obecnie na rynku działa wielu przewoźników, każdy z nich ma swoje taryfy biletowe, ulgi i promocje. Połączenie tego w jeden system jest bardzo skomplikowane - przyznawał.

Remonty za półtora miliarda

Mamiński mówił też w czwartek, że PKP przeznaczy na budowę i przebudowę nowych dworców kolejowych ponad półtora miliarda złotych do końca 2022 roku. Inwestycje obejmą 160 dworców.

PKP zarządzają ponad 2,5 tys. dworców kolejowych, z czego blisko 600 obsługuje ruch pasażerski. Na najważniejszych dworcach firma wprowadziła menedżerów, którzy dbają m.in. o właściwy poziom usług i reagują na zgłoszone przez klientów uwagi i skargi.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d40kn4o

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40kn4o
d40kn4o