Trwa ładowanie...
d3haim3
d3haim3

Wszystkie sklepy zamknięte w niedzielę?

"Solidarność" rozpoczęła walkę o całkowity zakaz handlu w niedzielę - pisze dziennik "Polska". Niewykluczone więc, że w siódmy dzień tygodnia pozamykane będą nie tylko hipermarkety, ale również osiedlowe sklepy. Po wakacjach związek skieruje do Sejmu obywatelski projekt ustawy w tej sprawie. By został przyjęty, musi się pod nim podpisać co najmniej 100 tys. osób, dlatego "Solidarność" już rozpoczęła kampanię w hipermarketach - czytamy w gazecie.
Share
d3haim3

Obecnie zakaz handlu obejmuje 12 dni świątecznych w roku. Związkowcy chcą, aby w pierwszym okresie obowiązywania nowych zasad sklepy były w niedziele czynne krócej, na przykład do 13. Następnie przyjdzie kolej na całkowity zakaz - powiedział "Polsce" Alfred Bundera z "Solidarności" pracowników handlu.

Ekonomiści są jednak sceptyczni i ostrzegają, że nowe regulacje mogą się wiązać ze wzrostem cen i zwolnieniami - zwraca uwagę gazeta. _ Obawiam się, że uderzy to przede wszystkim w samych pracowników _ - ostrzega Robert Gwiazdowski z Centrum im. Adama Smitha.
Swój sprzeciw zapowiada także Platforma Obywatelska. _ To rozwiązanie jest szkodliwe dla gospodarki _ - mówi senator PO Tomasz Misiak. Także PiS jest sceptyczne. Jak powiedział poseł Tadeusz Cymański, trzeba raczej pomyśleć o rozsądnym kompromisie.
Więcej na ten temat pisze dziennik "Polska".

Polecamy:
» Karty kredytowe w zasięgu Twojej ręki!

d3haim3

Podziel się opinią

Share
d3haim3
d3haim3