Trwa ładowanie...
dfc6via
14-01-2016 09:26

Wybór nowych członków RPP może umacniać złotego

Warszawa, 14.01.2016 (ISBnews/ CMC Markets) - Wczorajszy dzień przyniósł nieznaczne umocnienie się euro względem dolara amerykańskiego. Opinia, iż podczas kolejnego posiedzenia Fed zostanie podjęta decyzja o utrzymaniu dotychczasowego poziomu stóp procentowych coraz bardziej dominuje na rynku, co przekłada się na stabilizację kwotowań EUR/USD.

Share
dfc6via

W godzinach nocnych dolar odrobił część wczorajszych strat, jednak kwotowanie pary utrzymuje się w zakresie 1,0850 - 1,0930. Najbliższym poziomem oporu jest wartość 1,0970, wsparcie stanowi natomiast poziom 1,0750. Przeprowadzający transakcje Forex na platformie CMC Markets oczekują jednak umocnienia się dolara w krótkim terminie, o czym świadczy relacja pozycji wzrostowych, względem tych na spadek kursu EUR/USD. 62% z tych inwestorów posiada bowiem pozycje krótkie, które jednocześnie stanowią aż 75% wartości wszystkich otwartych pozycji.

Rodzima waluta pozostaje pod wpływem spekulacji na temat przyszłych ruchów ze strony nowej Rady Polityki Pieniężnej. Wczoraj Senat powołał 3 nowych członków rady, wszystkich zgłoszonych przez PIS. Rynek oczekuje, że zachowają oni wstrzemięźliwość w pobudzaniu gospodarki poprzez obniżanie stóp procentowych, co może wpływać na umacnianie się złotego. Para EUR/PLN konsoliduje się w zakresie 4,3480 - 4,3560. W godzinach porannych dolny poziom tych widełek był testowany przez rynek i po godzinie 8:00 kwotowanie osiągnęło wartość 4,3450.

Stabilizacja ceny złotego widoczna jest również na wykresie USD/PLN - od początku tygodnia para ta porusza się w zakresie 3,9960 - 4,0130. Pozycje klientów CMC Markets na parach złotowych świadczą jednak o tym, iż oczekują oni w krótkim terminie osłabienia się polskiej waluty, zarówno względem dolara jak i euro.

Z perspektywy notowań złotego warto dziś przyjrzeć się odczytowi wartości podaży pieniądza. Na szeroki rynek walutowy mogą mieć dodatkowo wpływ odczyty danych dotyczących zatrudnienia w Stanach Zjednoczonych - dobre dane mogą bowiem wywołać spekulacje na temat dalszych "jastrzębich" ruchów ze strony Fed.

Maciej Leściorz - dyrektor ds. sprzedaży i edukacji, CMC Markets

(ISBnews/ CMC Markets)

dfc6via
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfc6via
dfc6via