Trwa ładowanie...

"Wyborcza": PiS chce zwolnić Radio Maryja z 0,5 mld zł opłat rocznie. Partia Kaczyńskiego zaprzecza

Posłowie PiS-u przyznają, że takie projekty były, ale ostatecznie zostały zarzucone.

Share
"Wyborcza": PiS chce zwolnić Radio Maryja z 0,5 mld zł opłat rocznie. Partia Kaczyńskiego zaprzeczaŹródło: Eastnews, fot: Łukasz Piecyk/REPORTER
d4n4ojm

Prezent dla przychylnego Prawu i Sprawiedliwości Radia Maryja, którego wartość to niemal pół miliarda rocznie. Tak "Gazeta Wyborcza" przedstawiła plan zniesienia opłat dla nadawców społecznych, który - według informacji tego dziennika - ma znajdować się w programie partii Jarosława Kaczyńskiego. PiS przyznaje, że takie pomysły były, ale przekonuje, że takiego planu nie ma w swoim programie.

Wydawana przez spółkę Agora gazeta poinformowała w czwartek, że PiS szykuje zmiany w ustawie medialnej, które oprócz przemianowania mediów publicznych na narodowe i finansowania ich z budżetu mają także zwolnić nadawców społecznych z opłat za używanie częstotliwości.

Choć takich nadawców w Polsce jest dziesięciu, w praktyce chodzić ma o jedyne liczące się wśród nich medium - toruńskie Radio Maryja, które co roku uiszcza opłatę w wysokości 467 tys. zł. Warto zaznaczyć, że radiostacja o. Tadeusza Rydzyka i tak płaci połowę normalnej stawki, ponieważ przepisy przewidują, że w przypadku rezygnacji z nadawania reklam przysługuje 50-procentowy rabat.

d4n4ojm

- W nowym programie nie ma zapisu o nowelizacji prawa telekomunikacyjnego - przekonuje prof. Piotr Gliński, współtwórca program PiS w rozmowie z "Faktem". Zdecydowanie mniej jednoznacznie odpowiada na informacje "Wyborczej" poseł PiS Jarosław Sellin, były członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Jak przyznał, półtora miesiąca temu pojawił się pomysł nowelizacji ustawy o prawie telekomunikacyjnym, ale zaznaczył, że nie wie, jakie były jego dalsze losy.

d4n4ojm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4n4ojm
d4n4ojm