Trwa ładowanie...

Wybory prezydenckie 2020 druga tura. Jak głosować na wakacjach?

Wybory prezydenckie 2020 roku już w najbliższą niedzielę. Przebywasz obecnie na wakacjach? Do końca dnia masz możliwość dopisania się do listy wyborców.

Wybory prezydenckie 2020 druga tura. Jak głosować na wakacjach?Źródło: Materiały prasowe
d25t6yl
d25t6yl

Wybory prezydenckie 2020 druga tura. Jak głosować na wakacjach?

Już dzisiaj mija termin na dopisanie się do spisu wyborców w dowolnej gminie na terenie Polski. W przypadku, gdy wyborca dopisał się do spisu przed pierwszą turą wyborów, nie ma możliwości dopisania się do innego spisu przed drugą turą. Do piątku 10 lipca można odbierać zaświadczenie o prawie do głosowania.

Tym samym wyborca zyskuje możliwość oddania głosu w dowolnie wybranym lokalu wyborczym w gminie, na obszarze której będzie przebywać w dniu wyborów, jeżeli do końca dnia złoży pisemny wniosek o dopisanie do spisu wyborców.

d25t6yl

Wybory prezydenckie 2020 druga tura. Jak głosować na wakacjach?

Wniosek o dopisanie się do listy wyborców składamy w urzędzie gminy, na obszarze której chcemy oddać głos. Do spisu wyborców można się dopisać też przez internet. We wniosku należy podać: imię (imiona), nazwisko, imię ojca, datę urodzenia, nr PESEL, a także adres zamieszkania.

Jednocześnie każdy wyborca, który zmienił spis wyborców przed pierwszą turą wyborów, pozostanie w nim także na drugą turę. Krajowe Biuro Wyborcze przypomina, że do spisu wyborców można dopisać się tylko jeden raz. Jeśli wyborca dopisał się przed pierwszą turą wyborów, nie może dopisać się do innego spisu przed drugą turą.

d25t6yl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25t6yl