Trwa ładowanie...

Wybory prezydenckie 2020. Przypominamy zasady głosowania

Wybory prezydenckie 2020 przed nami. Podczas wyborów prezydenckich, które odbędą się 28 czerwca, chętni mogą zagłosować w formie korespondencyjnej. Osoby, które zadeklarują chęć głosowania korespondencyjnego, otrzymają pakiety wyborcze, które zostaną im dostarczone pod wskazany adres. Podpowiadamy, czego należy się spodziewać.

Share
Wybory prezydenckie 2020. Przypominamy zasady głosowania
Źródło: Agencja Gazeta
d27yxom

Wybory prezydenckie 2020. Przypominamy zasady głosowania

Wybory prezydenckie 2020 w formie korespondencyjnej uwzględniają wysyłkę pakietu wyborczego, w skład którego wchodzą: koperta zwrotna, karta do głosowania, koperta na kartę do głosowania, instrukcja głosowania korespondencyjnego, oświadczenie o osobistym i tajnym oddaniu głosu na karcie do głosowania.

Czytaj też: <a href="https://www.money.pl/gospodarka/odmrazanie-gospodarki-otwarcie-silowni-na-jakich-zasadach-6514908298573441a.html" target="_blank">Odmrażanie gospodarki. Otwarcie siłowni na jakich zasadach?</a>

Przesyłki z pakietami wyborczymi zostaną dostarczone tym wyborcom, którzy zgłoszą chęć głosowania korespondencyjnego do 23 czerwca. W przypadku osób objętych kwarantanną lub izolacją obowiązuje termin 16 czerwca. Same pakiety wyborcze będą dostarczane do piątku 26 czerwca.

Wybory prezydenckie 2020. Przypominamy zasady głosowania

Wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca, a głos w lokalach wyborczych oddać będziemy mogli między 7:00 a 21:00 przy pomocy urzędowych kart do głosowania. Każda z kart umieszczona zostanie informacja o sposobie głosowania oraz warunkach ważności głosu. Wyborca będzie oddawał głos na jednego z kandydatów, którego nazwisko znajduje się na karcie do głosowania, stawiając w kratce obok jego nazwiska znak "x".

Obejrzyj: Ulga termomodernizacyjna. Można odliczyć w PIT do 53 tys. zł

Przypomnijmy, że wybory prezydenckie 2020 roku odbędą się na nieco innych zasadach niż do tej pory. W Dzienniku Ustaw zostało opublikowane rozporządzenie dot. przesyłek w głosowaniu korespondencyjnym. Przepisy te określają tryb dostarczania pakietów wyborczych do wyborców, którzy zdecydują się na głosowanie korespondencyjne, wyborców, którzy podlegają obowiązkowej kwarantannie czy izolacji, oraz do wyborców niepełnosprawnych.

d27yxom

Podziel się opinią

Share
d27yxom
d27yxom