Trwa ładowanie...
dug919u
dug919u

Wybrano zarządców centrum kongresowego i Spodka w Katowicach

Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach (MCK) i Halą Widowiskowo-Sportową Spodek w obszarze technicznym zarządzać będzie firma Zinel Facility Management. To już drugi partner zaproszony do współpracy przez administratora obiektów - PTWP Event Center.
Share
dug919u

Wcześniej spółka PTWP Event Center rozpoczęła współpracę z Colliers International. Ta międzynarodowa firma doradcza odpowiada za zarządzanie katowickimi obiektami od strony nieruchomościowej oraz zapewnienia sprawności operacyjnej.

Nowoczesny gmach MCK w Katowicach o powierzchni 34 000 mkw. połączony jest bezpośrednio z Halą Widowiskowo-Sportową Spodek. Powierzchnia użytkowa jednej z najbardziej rozpoznawalnych ikon architektury w Polsce wynosi 29 473 mkw.

Firma Zinel Facility Management odpowiadać będzie za kompleksowe utrzymanie techniczne MCK i Spodka. Zakres podpisanej z PTWP Event Center umowy obejmuje wykonywanie przeglądów, napraw i prac konserwacyjnych dla wszystkich mechanicznych, elektrycznych i wodno-kanalizacyjnych systemów oraz urządzeń zlokalizowanych w obiektach.

dug919u

"Oddane do użytku niewiele ponad rok temu Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach, wraz z liczącą 45 lat halą Spodka tworzą jeden z największych w kraju kompleksów dla spotkań konferencyjnych, kongresowych, wystawienniczych, widowiskowych i sportowych. Dwa tak różne obiekty to dwa wielkie wyzwania dla ich gospodarza. Każdy element, urządzenia i instalacje, zaawansowane systemy - wszystko musi być w pełni sprawne i stale kontrolowane przez specjalistów od zarządzania technicznego" - powiedział we wtorek prezes PTWP Event Center Wojciech Kuśpik.

Firma Zinel Facility Managment odpowiada już za takie obiekty jak Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku, biurowce Mokotów Nova w Warszawie, Aquarius Wrocław, Tryton Gdańsk, czy centra logistyczne Panattoni.

PTWP Event Center rozpocznie zarządzanie Międzynarodowym Centrum Kongresowym i Spodkiem z dniem 2 maja br. Umowa między Urzędem Miasta Katowice a firmą PTWP Event Center na zarządzanie Międzynarodowym Centrum Kongresowym i Spodkiem została podpisana 4 lutego br. na okres 15 lat. Wyłonienie zarządcy spośród podmiotów sektora prywatnego było warunkiem, jaki postawiła przed miastem Katowice Komisja Europejska, przyznając dofinansowanie dla budowy MCK.

PTWP Event Center należy do Grupy PTWP SA. Posiadająca ponad 20 lat doświadczenia rynkowego grupa medialna wydaje magazyny prasowe i specjalistyczne publikacje, buduje i zarządza portalami internetowymi, a także organizuje kongresy i konferencje, na czele z Europejskim Kongresem Gospodarczym - European Economic Congress (EEC) - jedną z najbardziej prestiżowych imprez biznesowych odbywających się w Europie Centralnej, która odbędzie się w MCK od 18 do 20 maja.

dug919u

Podziel się opinią

Share
dug919u
dug919u