Trwa ładowanie...
dxlocwg

Wydarzenia z kraju w skrócie, sobota-niedziela, 23-24 października

...

dxlocwg
dxlocwg

24.10. Warszawa (PAP) - Wydarzenia z kraju w skrócie.

Prezydent, marszałek Sejmu i premier w sobotę rano przyjechali z niespodziewaną wizytą do Łodzi. Złożyli kwiaty i zapalili znicze przed łódzką siedzibą PiS, gdzie we wtorek został zastrzelony Marek Rosiak, a Paweł Kowalski został ciężko raniony nożem.

Poseł PO Jarosław Gowin ocenia, że sobotnia wizyta prezydenta, premiera i marszałka Sejmu w Łodzi ma wymiar symboliczny, choć nie przełomowy, bo zabrakło tam liderów opozycji. Podobnie uważa prezydencki doradca Henryk Wujec. Wiceprezes PiS Zbigniew Ziobro wątpi w szczerość gestu.

Sprawca zabójstwa ma przeważnie więcej niż jeden motyw. Powodem napaści, do której doszło w Łodzi może być choroba, skłonności samobójcze lub niezadowolenie z polityków - uważa psycholog policyjny i profiler nadkom. Urszula Cur z Komendy Głównej Policji.

dxlocwg

Gdyby wybory samorządowe odbyły się w październiku, to PO mogłyby liczyć na 35 proc. głosów, PiS na 25,4 proc., SLD na 16,4 proc., a PSL na 8,5 proc. - wynika z najnowszego sondażu Instytutu Badania Opinii "Homo Homini" dla Polskiego Radia.

59,5 proc. Polaków skorzystałoby z metody zapłodnienia in vitro, gdyby z powodu bezpłodności nie mogli mieć dzieci, 34,8 proc. nie zdecydowałoby się na ten krok - wynika z sondażu Instytutu Badania Opinii Homo Homini przeprowadzonego na zlecenie Polskiego Radia.

Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy, który obraduje w sobotę w Worlinach koło Łukty (warmińsko-mazurskie) żąda odwołania minister zdrowia Ewy Kopacz. Zdaniem OZZL, minister odpowiada za "chaotyczną i niespójną" politykę zdrowotną.

Trzeba odbudować polską gospodarkę morską, którą zrujnowali liberałowie; Szczecin i Świnoujście powinny być największymi portami na Bałtyku - powiedział podczas sobotniej konwencji PiS w Szczecinie szef tej partii Jarosław Kaczyński.

dxlocwg

Prezes PiS Jarosław Kaczyński uważa, że konieczne jest wsparcie niezależnych, lokalnych mediów jako tych, które budują opinię publiczną na poziomie gminy i powiatu.

Preferowany przez rząd model rozwoju Polski, polegający na nacisku na rozwój dużych miast, które miałyby pociągnąć pozostałe regiony kraju, jest fałszywy - powiedział podczas niedzielnej konwencji PiS w Gorzowie Wielkopolskim szef partii Jarosław Kaczyński.

Do 2020 r. Polska będzie przeznaczać na transplantologię 45 mln zł rocznie - zakłada przyjęty przez rząd Narodowy Program Rozwoju Medycyny Transplantacyjnej na lata 2011-2020 - powiedziała w niedzielę minister zdrowia Ewa Kopacz w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.(PAP)

bas/

dxlocwg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxlocwg