Trwa ładowanie...
d1mrepq
d1mrepq

Wydarzenia z kraju w skrócie, sobota-niedziela, 26-27 lutego

...
Share
d1mrepq

27.02. Warszawa (PAP) - Wydarzenia z kraju w skrócie.

- Sąd Rejonowy Warszawa-Śródmieście w poniedziałek rozpatrzy pierwsze sprawy o ugodę między rodzinami ofiar katastrofy wojskowej CASY z Mirosławca w 2008 r., a resortem obrony narodowej. Pierwsze porozumienie już zawarto; niewykluczone, że dojdzie do następnych.

- W ciągu ostatniej doby Libię opuściło 25 Polaków - poinformował w niedzielę PAP rzecznik MSZ Marcin Bosacki. Dodał, że ci, którzy chcą to zrobić w najbliższym czasie, mogą ewakuować się z Trypolisu lub Bengazi.

d1mrepq

- Podjąłem decyzję o redukcji personelu placówki dyplomatycznej RP w Libii - ujawnił szef MSZ Radosław Sikorski. Rzecznik MSZ Marcin Bosacki podał, że dotyczy ona trzech pracowników, którzy wylecą z Trypolisu prawdopodobnie w sobotę lub w niedzielę.

- Łódzcy policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która dokonała kradzieży ponad 400 samochodów. Gang działał przez 10 lat. Jego łupem padały auta osobowe i dostawcze; ich wartość policja szacuje na kilka milionów złotych.

- W 2010 r. Urząd Komisji Nadzoru Finansowego przyjął 8642 skargi na instytucje finansowe i spółki publiczne - poinformowała PAP Katarzyna Mazurkiewicz z UKNF. To mniej niż w poprzednim roku, kiedy to do urzędu wpłynęło 8946 skarg.

- Posłowie wszystkich frakcji zapewniają, że wśród kandydatów do Sejmu i Senatu znajdzie się więcej kobiet. Jest to związane z ustawowym wymogiem, który wprowadza m.in. Kodeks wyborczy, według którego na liście wyborczej musi się znaleźć nie mniej niż 35 proc. kobiet.

d1mrepq

- Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak uważa, że Monika Olejnik jako dziennikarz zachowuje się nieetycznie i nieprofesjonalnie. W poniedziałek ma złożyć w tej sprawie skargi do Rady Etyki Mediów i kierownictwa radia ZET. W niedzielę, w proteście, opuścił studio w trakcie audycji.

- Jak informuje IMGW, na Wiśle na odcinku od ujścia Bzury do zbiornika we Włocławku oraz na Bugu w rejonie Wyszkowa występują wahania poziomu wody w wyniku piętrzenia przez lód; na Wiśle w Kępie Polskiej możliwy jest wzrost poziomu wody powyżej stanu alarmowego.

- Prawie połowa Polaków (49 proc.) mieszka w przeludnionych mieszkaniach - wynika z danych unijnego urzędu statystycznego Eurostat opublikowanych w mijającym tygodniu.

- Konkurs internetowy, msze święte, czuwania modlitewne, szkolne lekcje religii poświęcone nauczaniu Jana Pawła II - tak do zaplanowanej na 1 maja beatyfikacji będzie się od 6 marca przygotowywać archidiecezja katowicka.

d1mrepq

- Groźny pożar wybuchł w sobotę wieczorem w szpitalu sióstr Elżbietanek w Cieszynie (Śląskie). Jedna osoba ma poparzoną twarz. Strażacy ewakuowali około 30 pacjentów. Jak poinformował oficer dyżurny powiatowej straży pożarnej w Ustroniu, ich życiu nic nie zagraża.

- Stworzenie sieci targowisk w gminach w całym kraju zapowiedział w sobotę w Stawiszynie koło Kalisza wiceminister rolnictwa Kazimierz Plocke. Jak poinformował, zaplanowanych jest stworzenie ok. 80 bazarów.

- Odmowa uznania i akceptowania opozycji oraz naciski na media są zjawiskami, które uderzają w fundament demokracji - oświadczył w sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński. Mówił też m.in. o tym, że dwudniowe głosowanie jest niezgodne z konstytucją.

- Od wtorku formalnie przestaje istnieć Komisja Majątkowa. Przez 20 lat działalności rozpatrzyła w sumie ok. 2800 spraw, do rozpatrzenia pozostało jej - według danych MSWiA - jeszcze 216. Teraz mogą one trafić do sądów. (PAP)

morb/

d1mrepq

Podziel się opinią

Share
d1mrepq
d1mrepq