Trwa ładowanie...
d3bndus

Wydarzenia z kraju w skrócie, wtorek 2 listopada, 20.00

...

d3bndus
d3bndus

02.11. Warszawa (PAP) - Wydarzenia z kraju w skrócie

- W 407 wypadkach zginęło 39 osób, a 532 zostały ranne - to bilans wydłużonego, świątecznego weekendu na polskich drogach. Policjanci zatrzymali aż 1880 pijanych kierowców.

- Trzy osoby zostały poszkodowane w wyniku wybuchu, do którego doszło podczas interwencji policjantów w mieszkaniu w centrum Warszawy. Wśród poszkodowanych jest dwóch funkcjonariuszy. Wszyscy trafili do szpitala; ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

- Zachęcam państwa do stawiania na optymizm, na nadzieję na przyszłość - mówił prezydent Bronisław Komorowski podczas wtorkowego spotkania z mieszkańcami Cisnej (Podkarpacie), namawiając ich do udziału w listopadowych wyborach samorządowych.

d3bndus

- Biurem prasowym Kancelarii Prezydenta kieruje od wtorku Joanna Trzaska-Wieczorek, dotychczasowa wicedyrektor biura prasowego Kancelarii Sejmu.

- Asystent posła PiS Jarosława Jagiełły, Paweł Kowalski, który we wtorek został wypisany ze szpitala, otrzymał skierowanie na leczenie do sanatorium, bo rehabilitacji wymaga jego stopa. To skutek użycia paralizatora - mówią lekarze.

- W Sejmie zgłoszono 6 kandydatów na sędziów Trybunału Konstytucyjnego - podało we wtorek biuro prasowe Kancelarii Sejmu. Klub PO zgłosił Bogusława Banaszaka, Stanisława Rymara, Piotra Tuleję, PiS - Krystynę Pawłowicz, SLD - Andrzeja Wróbla, PSL - Marka Zubika.

- Kolejny fragment ludzkiego ciała - najprawdopodobniej część nogi - znaleziono we wtorek rano w Zalewie Rybnickim. To przypuszczalnie szczątki zamordowanego b. wiceministra transportu Eugeniusza Wróbla.

d3bndus

- Straż pożarna potwierdziła 2 ofiary śmiertelne wypadku niemieckiej awionetki, która rozbiła się we wtorek w okolicach Gubinka (Lubuskie), ok. czterech kilometrów od granicy z Niemcami - poinformował PAP oficer dyżurny lubuskiej straży pożarnej Tomasz Lewandowski.

- Ok. stu osób ewakuowano po wybuchu w sekretariacie Zakładu Wodociągów i Kanalizacji przy ul. Wierzbowej w Łodzi. Nikomu nic się nie stało. Według policji prawdopodobnie eksplodowało urządzenie do regulacji ciśnienia dostarczone w przesyłce kurierskiej.

- Polska i Armenia podpisały we wtorek w Warszawie memorandum o wzmocnieniu współpracy wojskowej oraz współdziałaniu w walce z międzynarodowym terroryzmem i przestępczością transgraniczną.

- Będzie postępowanie w sprawie upublicznienia przez dziennikarzy "Wprost" materiałów ze śledztwa dot. katastrofy smoleńskiej. Wojskowa Prokuratura Okręgowa zapowiedziała, że w tym celu wyłączy materiały ze śledztwa, które prowadzi.

d3bndus

- Wojewoda opolski powołał pełnomocnika ds. mniejszości narodowych i etnicznych - poinformował PAP rzecznik wojewody, Kordian Michalak. Opolskie jest ostatnim województwem, które powołało takiego pełnomocnika. Marek Mazurkiewicz rozpoczął urzędowanie we wtorek.

- Budowę kolejki linowej zapowiada kandydat na prezydenta Bydgoszczy Kosma Złotowski (PiS), który we wtorek ogłosił program wyborczy "Dobre wiadomości". (PAP)

zdz/

d3bndus
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3bndus