Trwa ładowanie...
d4762nk

Wydarzenia z kraju w skrócie, wtorek 20 grudnia, 17.00

...

Share
d4762nk

20.12. Warszawa (PAP) - Wydarzenia z kraju w skrócie

- Pracodawca przed zatrudnieniem cudzoziemca powinien zażądać od niego dokumentu potwierdzającego legalność pobytu w Polsce oraz przechowywać taki dokument przez cały okres zatrudnienia - zakłada przyjęty przez rząd projekt ustawy dot. zatrudniania cudzoziemców.

- Przepisy ustawy o policji nie regulują kompleksowo ochrony danych osobowych i w sytuacji, gdy ich regulacje są niewystarczające, powinna być stosowana ustawa o ochronie danych osobowych - orzekł Naczelny Sąd Administracyjny.

- Środki, przeznaczane na realizację projektów współfinansowanych bądź refinansowanych z funduszy unijnych, otrzymane za pośrednictwem instytucji wdrażającej, nie podlegają opodatkowaniu - wynika z orzeczenia Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie.

d4762nk

- Klub Solidarnej Polski złoży w najbliższym czasie projekt ustawy o osobistych kontach zabezpieczenia zdrowotnego - zapowiedzieli we wtorek politycy tego ugrupowania. Jak mówił na konferencji prasowej w Sejmie poseł SP Jerzy Rębek projekt ustawy ma zachęcić pracodawców do przeznaczania dodatkowych środków na ochronę zdrowia pracowników.

- Sejmowa komisja Administracji i Spraw Wewnętrznych odrzuciła we wtorek poprawkę zgłoszoną przez Solidarną Polskę, która zakładała zwiększenie o 100 mln zł rezerwy celowej, w projekcie budżetu na 2012 rok, na podwyżki dla funkcjonariuszy podległych MSW.

- Na karę dożywotniego więzienia skazał we wtorek Sąd Okręgowy w Łodzi 63-letniego Ryszarda Cybę, który w październiku ub.r. w łódzkiej siedzibie PiS zastrzelił Marka Rosiaka i ranił nożem drugiego pracownika biura Pawła Kowalskiego.

- Warszawski sąd skazał we wtorek pięcioro obywateli Niemiec z ruchu Antifa na kary od 6 do 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu za udział w zbiegowisku i atakowanie policjantów w czasie zamieszek podczas obchodów 11 Listopada.

d4762nk

- Dwa lata więzienia w zawieszeniu na pięć lat to wyrok, jaki na Piotra S., pseud. Staruch, wydał we wtorek warszawski sąd rejonowy. "Staruch", nieformalny lider pseudokibiców Legii, sam poddał się karze.

- 16 osób zostało oskarżonych m.in. o uprowadzenia dla okupu, wymuszenia i rozboje w jednym z wątków tzw. sprawy pruszkowskiej - poinformował we wtorek rzecznik przez Prokuratury Apelacyjnej w Katowicach prok. Leszek Goławski. Akt oskarżenia został skierowany do Sądu Okręgowego w Warszawie. Dotyczy głównych postaci gangu pruszkowskiego, m.in. Leszka D. i Mirosława D. - znanych jako "Wańka" i "Malizna".

- Do 5 stycznia 2012 r. Sąd Okręgowy w Warszawie odroczył we wtorek mowę końcową b. szefa PZPR Stanisława Kani w procesie o wprowadzenie stanu wojennego.

- Zapewne w pierwszej połowie stycznia 2012 r. zapadnie wyrok w procesie o wprowadzenie stanu wojennego w 1981 r. We wtorek obrońcy b. szefa PZPR Stanisława Kani i b. szefa MSW Czesława Kiszczaka wnieśli o ich uniewinnienie.

d4762nk

- W połowie stycznia będzie gotowa odpowiedź KRRiT na skargę klubu parlamentarnego PiS w sprawie relacjonowania przez media obchodów Święta Niepodległości w Warszawie. W KRRiT toczy się obecnie postępowanie w tej sprawie - poinformował we wtorek szef rady Jan Dworak.

- Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga dostała od Rosji materiały, o które występowała w związku z prowadzonym śledztwem dotyczącym organizacji wizyt w Katyniu premiera Donalda Tuska i prezydenta Lecha Kaczyńskiego. To wątek wyłączony z postępowania dot. katastrofy smoleńskiej.

- Podczas senackiego spotkania opłatkowego harcerze Związku Harcerstwa Polskiego przekazali we wtorek marszałkowi Senatu Bogdanowi Borusewiczowi Betlejemskie Światło Pokoju. Marszałek życzył wszystkim tradycyjnych i przepięknych Świąt Bożego Narodzenia.

(PAP)

amp/ asa/

d4762nk

Podziel się opinią

Share
d4762nk
d4762nk