Trwa ładowanie...
d3m7pnv
d3m7pnv

Wydarzenia z kraju w skrócie, wtorek 26 lipca, 17.00

...
Share
d3m7pnv

26.07. Warszawa (PAP) - Wydarzenia z kraju w skrócie

- W środę rano eksperci nadzoru górniczego przeprowadzą wizję lokalną w wyrobiskach kopalni Mysłowice-Wesoła, gdzie we wtorek rano doszło do podziemnego wstrząsu. Ranny został jeden górnik z jedenastu, którzy pracowali w zagrożonym rejonie w chwili wstrząsu.

- Prokuratura ma ekspertyzę z firmy ATM, porównującą zapisy kilku rejestratorów parametrów lotu, jakie były na pokładzie Tu-154M lecącym 10 kwietnia 2010 r. do Smoleńska - poinformował we wtorek Naczelny Prokurator Wojskowy gen. Krzysztof Parulski.

d3m7pnv

- Rejestratory parametrów lotu na Tu-154M nie zarejestrowały 10 kwietnia 2010 r. żadnych niesprawności maszyny aż do zderzenia jej skrzydła z drzewem o godz. 8.40 i 59 sekund - powiedział we wtorek Wojskowy Prokurator Okręgowy w Warszawie płk Ireneusz Szeląg.

- Prokuratura wojskowa zamierza stawiać zarzuty w śledztwie smoleńskim w wątku wojskowym - ujawnił we wtorek, nie podając dodatkowych szczegółów, Naczelny Prokurator Wojskowy Krzysztof Parulski. Według wstępnej opinii biegłych, samolot w chwili katastrofy był sprawny.

- Premier Donald Tusk - w związku z tragicznymi wydarzeniami w Oslo i na wyspie Utoya - złożył we wtorek wpis do księgi kondolencyjnej w ambasadzie Norwegii w Warszawie.

- Za zwiększonym zaangażowaniem UE w rozwiązanie konfliktu w Naddniestrzu opowiedziało się we wspólnej deklaracji Zgromadzenie Parlamentarne Polski i Mołdawii', które po raz pierwszy obradowało w poniedziałek w Kiszyniowie - poinformował szef sejmowej komisji spraw zagranicznych Andrzej Halicki (PO).

d3m7pnv

- Naczelna Izba Lekarska prawdopodobnie będzie odwoływała się od decyzji UOKiK, który nałożył na nią karę za zabranianie lekarzom przepisywania na receptę produktów homeopatycznych - dowiedziała się we wtorek PAP w NIL.

- Jak informuje IMGW, w związku z prognozowanymi na najbliższą dobę opadami deszczu na rzekach na terenie województwa lubelskiego poziom wód może wzrosnąć powyżej stanów ostrzegawczych, a miejscami alarmowych.

- Wrocławska prokuratura wszczęła śledztwo dotyczące polskiego wątku w manifeście Andersa Behringa Breivika - zamachowca z Norwegii, który zabił 76 osób. Prowadzi je w całości ABW.

- Drugie czytanie projektu ustawy dotyczącej spreadów walutowych odbędzie się w czwartek, w piątek możliwe jest głosowanie nad tym projektem - poinformował we wtorek marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna.

d3m7pnv

- Memorandum o wspólnej współpracy i wsparciu dla rozwoju regionu tatrzańskiego podpisali we wtorek na przejściu granicznym w Jurgowie przedstawiciele podtatrzańskich organizacji samorządowych z Polski i Słowacji.

- Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna zaproponował we wtorek listę 60 projektów ustaw, nad którymi prace powinny zostać ukończone do końca obecnej kadencji parlamentu.

- Postulaty postawienia przed Trybunałem Stanu b. premiera Jarosława Kaczyńskiego i b. ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry pozostaną w raporcie komisji śledczej ds. śmierci Barbary Blidy. Komisja odrzuciła poprawki PiS wykreślające te rekomendacje.

- Komisja śledcza badająca okoliczności śmierci Barbary Blidy przyjęła raport końcowy ze swych trzyipółrocznych prac. Przeciwko było dwoje posłów PiS. Zapowiadają zdanie odrębne, w myśl którego w rządzie PiS i prokuraturze nie było nieprawidłowości.

d3m7pnv

- Agent CBA "Tomasz Piotrowski" nie złamał prawa w sprawie Beaty Sawickiej - zeznał w sądzie b. szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego Mariusz Kamiński w procesie oskarżonej o korupcję b. posłanki PO.

- 19 sierpnia odbędzie się głosowanie w Sejmie nad wetem prezydenta Bronisław Komorowskiego do ustawy powołującej Akademię Lotniczą - poinformował we wtorek marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna.

- Utrudnianie pracy dziennikarzom godzi w konstytucyjne normy wolności słowa i prawa do informacji - uznała w przyjętej we wtorek opinii sejmowa komisja kultury. Posłowie odnieśli się w niej do zajść podczas pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę.

- Getin Noble Bank ma przeprosić śląskiego dziennikarza radiowego Adama Grzesika i wypłacić mu 57 tys. zł zadośćuczynienia za naruszenie dóbr osobistych - zdecydował we wtorek Sąd Okręgowy w Katowicach. Wyrok nie jest prawomocny. (PAP)

zdz/ ana/

d3m7pnv

Podziel się opinią

Share
d3m7pnv
d3m7pnv