Trwa ładowanie...
d3m7pnv
d3m7pnv

Wydarzenia z zagranicy w skrócie, poniedziałek 12 marca, 20.00

...
Share
d3m7pnv

12.03. Warszawa (PAP) - Wydarzenia z zagranicy w skrócie

- Niemiecki minister finansów Wolfgang Schaeuble poinformował w poniedziałek, że drugi pakiet pomocowy dla Grecji zostanie podpisany jeszcze w tym tygodniu, gdy spełnione zostaną ostatnie warunki, które minister określił jako "czysto formalne".

- Kanclerz Niemiec Angela Merkel wyraziła w poniedziałek wątpliwości, czy wyznaczony na rok 2014 termin wycofania wojsk NATO z Afganistanu zostanie dotrzymany.

d3m7pnv

- Komisja Europejska zaproponowała w poniedziałek nowe unijne przepisy, które mają ułatwić konfiskowanie mienia pochodzącego z przestępstw, zwłaszcza popełnianych przez gangi i mafię. Konfiskowany ma być m.in. majątek przekazany przez przestępców osobom trzecim.

- Ukraińskie służby specjalne nie znalazły dowodów potwierdzających przygotowania do zamachu na premiera Rosji, a obecnie prezydenta-elekta Władimira Putina - podały w poniedziałek ukraińskie media powołując się na źródła w organach bezpieczeństwa państwa.

- Produkcja ropy i gazu ziemnego wzrosła w USA za rządów prezydenta Baracka Obamy, a import ropy spadł - podano w ogłoszonym w poniedziałek raporcie rządowym. Zdaniem opozycji raport jest elementem kampanii Obamy o reelekcję.

- Za rozlew krwi w Syrii współwinne są Arabia Saudyjska i Katar, które są "wspólnikami gangów terrorystycznych" działających w kraju - oznajmił w poniedziałek minister informacji w rządzie syryjskim Adnan Mahmud.

d3m7pnv

- Prezydent Wenezueli Hugo Chavez oświadczył w niedzielę w przesłaniu telewizyjnym z Hawany, że "w ciągu najbliższch dni" zamierza powrócić do kraju, ale będzie musiał poddać się serii naświetlań, które potrwają kilka tygodni. Chavez poddał się w Hawanie już trzeciej operacji usunięcia nowotworu.

- Fragment torów superszybkiej linii kolejowej, która ma być oficjalnie otwarta dopiero w maju, zapadł się po długotrwałych intensywnych opadach deszczu - poinformowała w poniedziałek agencja Xinhua.

- Poznański zespół Audiofeels zwyciężył na nowojorskim "Harmony Sweepstakes A Cappella Festival". Polscy artyści zdominowali tam rywali zdobywając główną nagrodę oraz nagrodę publiczności. (PAP)

pif/ ana/

d3m7pnv

Podziel się opinią

Share
d3m7pnv
d3m7pnv