Trwa ładowanie...
d3d7of5

Wydarzenia z zagranicy w skrócie, poniedziałek 20 września, 20.00

...

Share
d3d7of5

20.09. Warszawa (PAP) - Wydarzenia z zagranicy w skrócie

- Centroprawicowa koalicja premiera Fredrika Reinfeldta wygrała niedzielne wybory parlamentarne w Szwecji i nadal będzie rządzić tym krajem. Straciła jednak absolutną większość, do której zabrakło jej trzech mandatów.

- Program nuklearny Korei Północnej pozostaje "przedmiotem poważnego zaniepokojenia" i należy podjąć wysiłki, by wznowić rozmowy w tej sprawie - oświadczył w poniedziałek szef Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA) Yukiya Amano.

- Komisja Europejska przedstawiła w poniedziałek projekt nowego unijnego rozporządzenia ograniczającego dostęp do chemikaliów, z których można sporządzić domowym sposobem materiały wybuchowe.

d3d7of5

- Ekipy ratunkowe, próbujące wydostać 33 górników uwięzionych od ponad sześciu tygodni w chilijskiej kopalni miedzi i złota, rozpoczęły drążenie trzeciego tunelu ratunkowego - informuje BBC na swojej stronie internetowej.

- Międzypaństwowy Komitet Lotniczy (MAK) przekaże we wtorek w Moskwie stronie polskiej kolejne dokumenty dotyczące katastrofy prezydenckiego Tu-154M pod Smoleńskiem. Na razie nie jest do końca jasne, jakie to będą materiały.

- W Samarze przekazano w poniedziałek polskiej stronie rządowy samolot Tu-154M, który w miejscowych zakładach Awiakor przeszedł remont kapitalny. Jest to bliźniacza maszyna samolotu, który rozbił się 10 kwietnia pod Smoleńskiem.

- Ćwierć miliona toksycznych zabawek z Chin skonfiskowała w poniedziałek włoska Gwardia Finansowa w rejonie Treviso. Zabawki, wśród nich podróbki znanych firm, miały bez wymaganych unijnych certyfikatów bezpieczeństwa trafić do sprzedaży na północy Włoch.

d3d7of5

- Po raz pierwszy od ponad trzech lat Izrael zezwolił w poniedziałek na wjazd dwudziestu nowych samochodów osobowych do Strefy Gazy - informuje agencja AFP. Izrael zaostrzył blokadę Strefy i zabronił importu samochodów, gdy kontrolę nad terytorium przejął Hamas.

-10 osób zginęło, a 50 zostało rannych w poniedziałek w katastrofie kolejowej w środkowych Indiach. Do wypadku doszło w ulewnym deszczu, który utrudnia także akcję ratowniczą.(PAP)

ana/

d3d7of5

Podziel się opinią

Share
d3d7of5
d3d7of5