Trwa ładowanie...
d58v8ij

Wydarzenia z zagranicy w skrócie, poniedziałek 4 października, 17.00

...

d58v8ij
d58v8ij

04.10. Warszawa (PAP) - Wydarzenia z zagranicy w skrócie

- W przyszłym roku wynagrodzenia eurokratów zmaleją o 0,4 proc. - podała w poniedziałek Komisja Europejska. Zastrzegła, że to bardzo wstępne szacunki, bo oparte są na wciąż weryfikowanych danych z krajów UE o zarobkach ich państwowych urzędników.

- Trwający od godziny 19 w niedzielę 24-godzinny strajk na wszystkich liniach metra sparaliżował transport w Londynie. W poniedziałek niektóre linie są całkowicie zamknięte, a na innych pociągi kursują sporadycznie.

- Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew ostro skrytykował jego białoruskiego odpowiednika Alaksandra Łukaszenkę, oskarżając go o prowadzenie "histerycznej" i "antyrosyjskiej" kampanii przed wyborami prezydenckimi na Białorusi wyznaczonymi na 19 grudnia br.

d58v8ij

- Turecki premier Recep Tayyip Erdogan skrytykował w poniedziałek w Sofii Unię Europejską za wolne jego zdaniem tempo negocjacji i stawienie barier przed członkostwem jego kraju.

- Według prawie pełnych oficjalnych wyników niedzielnych wyborów prezydenckich i parlamentarnych w Brazylii, kandydatka partii rządzącej na najwyższy urząd w państwie, Dilma Rousseff nie uzyskała wymaganej, kwalifikowanej większości głosów i spotka się ze swym rywalem Jose Serrą 31 października w drugiej turze.

- Przywódca Serbów bośniackich Milorad Dodik wygrał prawdopodobnie niedzielne wybory prezydenckie w Republice Serbskiej (RS) w Bośni i Hercegowinie (BiH) - poinformowała w poniedziałek Centralna Komisja Wyborcza w Sarajewie.

- Znajdująca się w trakcie realizacji planu sukcesji władzy Korea Północna może podjąć prowokacyjne działania w celu zakłócenia listopadowego szczytu G20 w Korei Południowej - oświadczył w poniedziałek południowokoreański minister obrony narodowej Kim Te Jung.

d58v8ij

- Pakistańscy talibowie przyznali się w poniedziałek do przeprowadzenia ataków, w których w ostatnich dniach zniszczono prawie 60 samochodów-cystern z paliwem dla sił NATO w Afganistanie.

- Niemieckie władze nie mają konkretnych wskazówek, jakoby w Niemczech nastąpić miał atak terrorystyczny - poinformował w poniedziałek minister spraw wewnętrznych Thomas de Maiziere.

- Na lotnisku Siewiernyj w Smoleńsku rozpoczęły się prace mające na celu przykrycie wraku polskiego Tu-154M - poinformował w poniedziałek PAP rzecznik gubernatora obwodu smoleńskiego Andriej Jewsiejenkow.

d58v8ij

- Trzęsienie ziemi o sile szacowanej na 6,4 w skali Richtera nawiedziło w poniedziałek japońską wyspę Okinawę - poinformowała telewizja NHK. Podała, że ogłoszono ostrzeżenie przed możliwym tsunami o wysokości 50 cm.

- W ramach finansowej restrukturyzacji należąca do koncernu General Motors firma samochodowa Opel zamknie wraz końcem bieżącego roku swą fabrykę w Antwerpii w Belgii - poinformowało w poniedziałek kierownictwo Opla w niemieckim Ruesselsheim. (PAP)

osz/ jtt/

d58v8ij
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d58v8ij