Trwa ładowanie...
d4m0xcc

Wydarzenia z zagranicy w skrócie, sobota-niedziela, 30-31 stycznia

...
Share
d4m0xcc

31.01. Warszawa (PAP) - Wydarzenia z zagranicy w skrócie.

- Siły NATO pomyłkowo starły się w nocy z piątku na sobotę w prowincji Wardak w Afganistanie ze swymi sojusznikami z afgańskiej armii. W wyniku ostrzału z powietrza zginęło czterech afgańskich żołnierzy, a sześciu zostało rannych - podały władze prowincji.

- W samobójczym zamachu na policyjny posterunek w północno-wschodnim Pakistanie zginęło w sobotę 9 osób - siedmiu cywilów i dwóch policjantów, a 10 osób zostało rannych - poinformowały miejscowe władze.

d4m0xcc

- Ministrowie ds. europejskich Polski, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Francji chwalą Ukrainę za demokratyczne wybory prezydenckie z 17 stycznia oraz zachęcają do reform, które wzmocnią ją samą oraz jej pozycję w stosunkach z Unią Europejską.

- Około 10 tys. osób demonstrowało w sobotę w Kaliningradzie, domagając się dymisji premiera Rosji Władimira Putina i kaliningradzkiego gubernatora Gieorgija Boosa.

- Milicja po raz kolejny uniemożliwiła w niedzielę opozycji zorganizowanie w Moskwie manifestacji w obronie konstytucyjnego prawa do zgromadzeń. Doszło do przepychanek. Zatrzymano około 120 osób. Wśród zatrzymanych są dziennikarze.

- Rosja i Libia podpisały w piątek kontrakt na dostawy rosyjskiej broni na sumę 1,3 mld euro - poinformował w sobotę premier Rosji Władimir Putin.

d4m0xcc

- 44 żołnierzy koalicji zginęło od 1 stycznia bieżącego roku w Afganistanie. Jest to najcięższy miesięczny bilans od rozpoczęcia ponad ośmioletniej wojny w tym kraju.44 żołnierzy koalicji zginęło od 1 stycznia bieżącego roku w Afganistanie. Jest to najcięższy miesięczny bilans od rozpoczęcia ponad ośmioletniej wojny w tym kraju.

- Samolot tureckich linii Pegasus lecący w niedzielę ze Stambułu do Van na wschodzie kraju, wylądował awaryjnie na lotnisku w Ankarze z powodu alarmu o bombie na pokładzie - podała agencja Anatolia. (PAP)

pr/

d4m0xcc

Podziel się opinią

Share
d4m0xcc
d4m0xcc